دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید

آخرین اخبار

کد مطلب: 29361  |  
تاریخ انتشار : 4 مرد 1399 - 23:35
چانه زنی نماینده مردم قاینات وزیرکوه برای افزایش سهمیه مسکن شهری قاینات:
سهمیه شهرستان قاینات از مسکن شهری به 500 واحد رسید
با چانه زنی های نماینده مردم قاینات و زیرکوه در جلسه شورای مسکن قاینات ،سهم شهرستان از 410 واحد به 500 واحد افزایش یافت.

به گزارش نسیم قائن ،سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه صبح امروز در جلسه شورای مسکن که با حضور مدیر کل مسکن و شهرسازی استان برگزار شده بود پس از اعلام سهمیه شهرستان قاینات مبنی بر این که 410 واحد سهم قاینات است خطاب به مدیر کل گفت: اگرچه این میزان از 35 درصد سهمیه مسکن شهری استان است اما درسفر آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه وتابش رئیس بیاد مسکن کشوربه خراسان جنوبی تاکید شد که قاینات و زیرکوه باید در طرح مسکن شهری ویژه دیده شوند وحتی آقای معتمدیان هم روی این موضوع تاکید کردند.
 

 

وی با نقد بر بی عدالتی در تقسیم سهمیه شهرستان قاینات در واحد های مسکن شهری گفت: چرا در تقسیم این گونه سهمیه ها سریع مسئله محرومیت سایر شهرهای استان مطرح و مارا از حق قانونی مان محروم می کنیدوبه نوعی سهمیه ما کم می شود؟؟

اسحاقی با بیان این که سهم استان 5هزار واحد مسکن شهری است و فعلا 35 درصد سهمیه تقسیم شده است لذا باید سهم قاینات از 410 واحد افزایش یابد وکاری هم به شرط گذاشتن از 1500 سهم باقی مانده بعد از جذب سهمیه اصلی نداریم و قطعا با پیگیری مستمر مسئولین شهرستان از این تعداد هم سهم زیادی حق شهرستان قاینات خواهد شد.

پس از صحبت های نماینده ،آسمانی مقدم مدیر کل مسکن و شهرسازی سهمیه قاینات را به 500 فقره افزایش داد و گفت:در صورتی که ظرف 40 روز تعداد سهمیه جذب شود از 1500 واحد شناور هم به تناسب سهم خوبی به قاینات تعلق خواهد گرفت.

کریمی فرماندار قاینات در این جلسه اظهار داشت: مهمترین نیاز امروز جامعه به ویژه برای جوانان، تأمین مسکن مناسب است. لذا با عنایت ویژه جناب مهندس معتمدیان استاندار معزز خراسان جنوبی برای پنج نقطه شهری شهرستان قاینات ( قاین، خضری دشت بیاض، نیمبلوک، اسفدن و آرین شهر) تسهیلات لازم برای ساخت مسکن اقشار کم درآمد تأمین شده است.

وی افزود:در این طرح جهت ساخت هر واحد مسکونی شهری 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه 12 ساله و 30 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به افراد واجد الشرایط پرداخت خواهد شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.