دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29342  |  
تاریخ انتشار : 18 تير 1399 - 18:49
فرماندار قاین از تخصیص 35 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار در سال جاری به شهرستان قاینات خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار قاین پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان این که سال گذشته 30 درصد اعتبارات تخصیص یافته است گفت: امسال هم با محدودیت منابع مواجه هستیم.

وی با بیان این که در سال جاری 225 پروژه با اعتبار 35 میلیارد و 900 میلیون تومان برای شهرستان قاینات تعریف شده است گفت: در تقسیم اعتبارات مصوبات سفر استاندار در اولویت بوده است وبالغ بر 10 میلیارد تومان برای تکمیل 90 مصوبه سفر استانی که در یک بازه سه ساله تعریف شده است اختصاص یافته است.

 

وی تکمیل پروژه های نیمه تمام و تامین زیر ساختهای مسکن محرومین را از دیگر اولویت های تقسیم اعتبارات اعلام کرد و گفت: با توجه به این که 10 هزار مسکن محرومین در استان ساخته و قریب به 1000 مسکن سهم شهرستان قاینات است بایستی اعتبارات لازم برای زیرساختها فراهم شود .

 

فرماندار قاین درادامه با اشاره به  پروژه فاضلاب هزار واحدی قاین گفت: برای این پروژه  که یک دغدغه برای شهرستان بود و همه مدیران و مسئولین تلاش کردند ودوبار معاون وزیر به شهرستان آمد بالغ بر 10 میلیارد تومان اعتبار ملی جذب شده است و لذا فرماندار و مدیر موفق این است که از سرفصل های اعتبار ملی بتواند اعتبار جذب کند.

 

کریمی با بیان این که دولت با یک سری محدودیت های منابع مواجه شده است و لذا مدیران ما در شرایط سخت قرار دارند و باید دراین شرایط سخت بتوانند هنر و کار خود را نشان دهند.

 

وی بر شناسایی املاک مازاد شهرستان تاکید کرد و گفت: اعتبار املاک مازاد که مورد تاکید ریاست جمهور است به خود دستگاهها بر می گردد و مدیران دراین زمینه هرچه سریعتر املاک مازاد را شناسایی و ارسال کنند.

 

فرماندار قاین از مدیران خواست قبل از 31 شهریور نسبت به جذب کامل اعتبارات اقدام کنند .

وی بر کیفیت کار در اجرای پروژه ها تاکید کرد و گفت: مبنای توزیع اعتبارات بر اساس نظرات دستگاهها و دستگاه فنی استان بوده است و لذا مدیران در زمینه جذب اعتبار برای پروژه هایی که سالهاست به اتمام نرسیده است پیگیری لازم را داشته باشند.

 

وی بر شناسایی ظرفیت های اشتغال زایی در شهرستان تاکید کرد و گفت: قاینات پتانسیل های بسیاری در زمینه های مختلف دارد و مسئولین باید در جذب سرمایه گذار نهایت دقت و همکاری را داشته باشند.

 

خسروی دبیر شورای برنامه ریزی شهرستان قاین در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان قاین با بیان  این که امسال در تقسیم اعتبارات سال خاصی داریم گفت: سهم شهرستان قاینات از اعتبارات نسبت به سال گذشته تغییر نکرده و همان 12 و3 دهم درصد است اما میزان اعتبارات در کل استان کاهش یافته است.

 

وی با اشاره به اعتبار 35 میلیارد و 900 میلیون تومانی شهرستان گفت:10 میلیارد و 445 میلیون تومان از محل اعتبارات تملک،6میلیارو276 میلیون تومان از محل اعتبارات 3 درصد نفت،19 میلیارد و 179 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی (متوازن)  به شهرستان قاینات اختصاص یافته است.

خسروی  از کاهش اعتبارات ماده 180 نسبت به سال گذشته خبر داد وگفت: درسال جاری  تقسیم اعتبارات شهرستان بر اساس اولویت سفر استاندار  به شهرستان بوده است که 10 میلیارد و 230 میلیون تومان برای این موضوع تخصیص داده شده است.

 

وی ادامه داد: 2میلیارد و 100 میلیون تومان به تکمیل پروژه های نیمه تمام قابل بهره برداری و 1 میلیارد و 600 میلیون نیز به زیرساختهای مسکن محرومین اختصاص یافته است و در مجموع از اعتبارات شهرستان 13 میلیارد و 930میلیون تومان به مصوبات سفر استاندار،تامین زیر ساختهای مسکن و تکمیل پروژههای نیمه تمام اختصاص یافته است.

 

 

خسروی با اشاره تخصیص 31 درصد اعتبارات در سال گذشته گفت: از مجموع 54 میلیارد اعتبار در سال گذشته 17 میلیارد و 190 میلیون تومان تخصیص یافته است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.