دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29326  |  
تاریخ انتشار : 10 تير 1399 - 17:22
دکتر خامسان رییس دانشگاه بیرجند درمراسم تودیع و تکریم رییس دانشگاه بزرگمهر:
رویکرد سنتی دانشگاه مبنی بر آموزشِ تنها باید کنار گذاشته شود
رئیس دانشگاه بیرجند گفت: دغدغه تربیت نسل متعهد در دانشگاهها باید بسیار مورد توجه باشد ورویکرد سنتی دانشگاه مبنی بر آموزشِ تنها باید کنار گذاشته شود.

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز مراسم تکریم ومعارفه رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین برگزار شد .

دراین مراسم دکتر خامسان بابیان این که دانشگاه محور توسعه در هرجایی است گفت: دغدغه تربیت نسل متعهد در دانشگاهها باید بسیار مورد توجه باشد ورویکرد سنتی دانشگاه مبنی بر آموزشِ تنها باید کنار گذاشته شود.

وی افزود:از لحاظ زیر ساخت در دانشگاه بزرگمهر قاینات مشکل خاصی نداریم ودکتر شفیعی رییس سابق دانشگاه دراین زمینه اقدامات بسیار خوبی داشته اند.

دکتر خامسان در ادامه اظهارکرد: دانشگاه ها باید به سمتی برود که نیازهای جامعه را بر طرف کند و دانشگاه نسل جامعه محور و مهارت آموز و کارآفرین در دستور کار باشد.

وی ادامه داد:دانشگاههایی که نتوانند در مرحله اول مشکلات خود وبعد هم مشکلات جامعه را حل کند قطعا حذف خواهد شد.

رئیس دانشگاه بیرجندبا بیان این که  اختصاص رشته جدید بر اساس ظرفیت منطقه و بر اساس برنامه تعریف شده خواهد بودگفت: قطعا براساس ظرفیت موجود رشته های جدید به دانشگاه اضافه خواهد شد.

وی در خصوص استخدام نیرودر دانشگاه گفت:برای استخدام نیرو شاخص هایی از بالا تعریف شده است و تمام استخدامی ها از کانال امور استخدامی های کشور است و ماهم به نماینده قاینات و زیرکوه باتوجه به ظرفیتی که دارند برای پیشرفت دانشگاههای استان امیدوار هستیم و ان شاء الله که مارا درجهت پیشبرداهدافمان یاری کنند.

وی در پایان از زحمات خیرین شهرستان قاینات که در توسعه فیزیکی دانشگاه پای کار بوده اند تشکرکرد.

 

دراین مراسم از زحمات 6 ساله دکتر شفیعی میم تقدیر و سید احسان شکیب به عنوان سرپرست دانشگاه معرفی شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.