دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29313  |  
تاریخ انتشار : 1 تير 1399 - 18:05
رئیس دادگستری قاین در دیدار با امام جمعه :
رسیدگی به 900 پرونده به صورت الکترونیکی در قاین
رئیس دادگستری قاین با بیان این که در سال گذشته 57 هزار و 500 ابلاغ الکترونیکی داشته ایم،گفت: 900 پرونده نیز به صورت الکترونیکی رسیدگی و مخدومه شده است.

به گزارش نسیم قائن ، جمعی از پرسنل قضائی شهرستان قاینات به مناسبت هفته قوه قضائیه با امام جمعه این شهر دیدار و گفتگو کردند.

دراین دیدار که صبح امروز در محل دفتر امام جمعه این شهر بر گزار شد رضایی رئیس دادگستری شهرستان قاینات با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده این نهاد در سال98 گفت: در سال گذشته در شورای حل اختلاف و دادسرا و مجموعه دادگاهها واجرای احکام  3 هزار و256 پرونده وارد شده است  که با تلاش همکاران بررسی و مخدومه شده است.

وی ادامه داد: در شعب دادسراها نیز 4 هزار و 757 پرونده وارداتی داشته که به همین میزان نیز پرونده ها با همکاری نیروهای پرتلاش ما مخدومه شده است.

 

رضایی میزان پرونده های وارده به جز اجراء احکام به دادگاهها  را 4 هزار و 844 پرونده ذکر کرد و گفت: پرونده های وارده ای نسبت به سال97 در شوراها 12 درصد ،در دادسراها 7 درصد افزایش و در دادگاهها با 2 درصد کاهش مواجه بوده ایم.

رئیس دادگستری قاین از ابلاغ های الکترونیکی در مجموعه قوه قضائیه خبر داد و گفت: در جهت کاهش حضور مردم  به دادگاهها ودادسراها ابلاغ الکترونیکی در دستور کار قرار گرفته است و بالغ بر 90 درصد ابلاغ ها الکترونیکی بوده است.

وی با بیان این که ابلاغ های الکترونیکی باعث صرفه جویی در مصرف کاغذ و هزینه ها میشود همچنین باعث حفظ آبرو و حیثیت افراد وصرفه جویی در رفت و آمدها نیز می شود.

وی با بیان این که 57 هزار و 500 ابلاغ الکترونیکی در سال گذشته داشته ایم گفت: 900 پرونده نیز به صورت الکترونیکی رسیدگی و مخدومه شده است.

رئیس دادگستری قاین با اشاره به برگزاری دادگاههای آنلاین با توجه به شیوع بیماری کرونا نیز گفت: زیرساخت های این امر فراهم شده است و این امکان در دادگاهها و قوه قضائیه وجود دارد که  جلسات به صورت آنلاین برگزار شود.

رضائی با اشاره به  برخی از عناوین مجرمانه و حقوقی در دادگستری قاین گفت: مواد مخدر ،توهین،ضرب و جرح عمدی،ضرب و جرح غیر عمدی و تصادفات،سرقت،رانندگی بدون گواهینامه،تهدید،تخریب و... بیشترین فراوانی را در سطح دادگاههای قاین دارند.

رضایی  با بیان این که مردم قاینات مردمی مومن و مذهبی وپایبند به مسائل اجتماعی هستند عناوینی همچون توهین،تهدید،تخریب  ومطالبه وجه و خسارت عناوینی است که در شهرستان رتبه بالایی دارد و این متناسب با وضعیت شهرستان نیست .

وی ادامه داد: سازش و گذشت در جامعه متاسفانه کمرنگ شده است و با کوچکترین مسئله به شکایت و طرح  دعوا می پردازند وتمام این آمارها وبزهکاریها ارتباط مستقیم با خانواده دارد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.