دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29306  |  
تاریخ انتشار : 30 خرد 1399 - 01:38
نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز با تأکید بر خودکفایی دهیاری‌ها گفت: ثبات شغلی، از دغدغه های دهیاران است و باید زمینه ثبات شغلی آنها فراهم شود.

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست بخشداران و منتخبین دهیاران و شوراهای روستایی استان خراسان جنوبی گفت: برای رسیدن به چشم انداز نظام جمهوری اسلامی خیلی فاصله داریم و نیازمند حرکت جهادی هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما اکنون در مجلس شورای اسلامی صحبت از وزارت روستا می کنیم افزود: روستاها نیازمند تقویت هستند که در این راستا شهرها هم توسعه می یابند.

 

نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز با تأکید بر خودکفایی دهیاری‌ها گفت: نداشتن ثبات شغلی،از دغدغه های دهیاران است و باید زمینه ثبات شغلی آنها فراهم شود.

سلمان اسحاقی افزود: سامانه معرفی محصولات کشاورزی و صنعتی روستا‌ها و فروش محصولات، و زمینه استفاده از ماشین آلات سنگین وزارت کشور در روستا‌ها در بازه‌های زمانی مختلف و همچنین شرایط لازم برای درآمد زایی دهیاری‌ها باید فراهم شود.

سید کمال الدین میرجعفریان دراین همایش گفت: در سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه چهار تفاهم‌نامه در حوزه تولید و ایجاد اشتغال پایدار امضا شد که یکی از آنها احداث هفت هزار و ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی در استان است.

وی گفت: همچنین طی تفاهم‌نامه دیگری سه هزار شغل در قالب خوشه‌های صنایع دستی ایجاد خواهد شد و اجرای این طرح‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف در استان، نقش مهمی در توسعه متوازن و رفع محرومیت دارد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به مهاجرت روستاییان به شهرها در سال‌های گذشته تصریح کرد: امروز باید حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ آسیب‌شناسی و جلوی مهاجرت‌ها گرفته شود.

وی افزود: بیش از ۴۰ درصد جمعیت خراسان جنوبی در روستا ساکن هستند که از میانگین کشوری بیشتر است و با حمایت لازم می‌توان روستاها را متحول و روند مهاجرت را مدیریت کرد.

 

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.