دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29235  |  
تاریخ انتشار : 24 ارد 1399 - 18:50
جانشین فرماندهی انتظامی قاینات از کشف و ضبط بیش از 4تن و 200 کیلو گرم انواع مواد مخدر در سال 98 دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ جواد بلوکیان جانشین فرمانده انتظامی قاین صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاینات با ارائه گزارشی از فعالیت های فرماندهی انتظامی قاین در سال گذشته با بیان این که یکی از برنامه های  انتظامی قاینات بر گزاری دوره های آموزشی و آگاهی سازی در خصوص مشکلات ناشی از مواد مخدر است گفت: با تلاشی که همکاران ما داشته اند دوره های بسیار متعددی در مدارس و دانشگاهها برگزار شد و بروشورهایی نیز در مساجد ودر دانشگاهها و مدارس نیز توزیع گردید.

وی درادامه به ارائه گزارشی از کشفیات مواد مخدر شهرستان پرداخت و گفت: سال گذشته 4تن و 292 کیلو و 941 گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه در سال 97 که 2 تن و 528 کیلو و 254 گرم بوده است 70 درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

سرهنگ بلوکیان با بیان این که 14 باند مواد مخدر در سال 98 منهدم شده اند گفت: درهمین راستا 896 نفر دستگیر و99 دستگاه  خودرومتوقف شده است.

وی  با بیان این که 65 توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان دستگیر شده اند گفت: سال گذشته نیز  893 عملیات به همت کارکنان نیروی انتظامی انجام شده است

جانشین فرمانده انتظامی قاین از کشف 2 هزار و 997 عدد قرص غیر مجاز در شهرستان قاینات  در سال گذشته نیز خبر داد .

بلوکیان با اشاره به اقدامات پلیس شهرستان در سال جاری گفت:از ابتدای امسال 815 کیلو و 372 گرم انواع مواد مخدر کشف و 8 باند مواد مخدر منهدم شده است

وی از جمع آوری 21 توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان خبر داد و گفت: 60 نفر دستگیر و 23 دستگاه خودرو متوقف شده است.

 

کریمی فرماندار قاین دراین جلسه با تاکید بر آگاهی بخشی به خانواده ها ،بر برگزاری دوره های آموزشی در مدارس و دانشگاهها تاکید کرد و گفت: در حال حاضر از ظرفیت  شبکه های اجتماعی برای آگاهی بخشی به خانواده ها و دانش آموزان و دانشجویان و عموم مردم در خصوص آثار مخرب مواد مخدر باید استفاده کرد.

فرماندار قاین درادامه با بیان این که باید مسئولین ما به بهبود یافتگان از مواد مخدر اهمیت بیشتری داده و زمینه اشتغال هم برای این افراد فراهم شود گفت:دراین حوزه باید رایزنی هایی صورت گیرد تا تسهیلات ویژه ای به کارفرمایانی که نیروهای بهبود یافته را به کارگیری می کنند اعطا شود.

وی بر آموزش های فنی به بهبود یافتگان  از مواد مخدرتوسط فنی و حرفه ای تاکید کرد و خطاب به مسئولین انجمن معتادان گمنام از آنها خواست  آموزش های فنی به افراد بهبود یافته ای که به محل های ترک اعتیاد(NI) مراجعه می کنند را در دستور کار داشته باشند .

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.