دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29218  |  
تاریخ انتشار : 10 ارد 1399 - 09:33
رئیس شبکه دامپزشکی قاینات گفت :در سال 98 در شهرستان قاینات زیر نظر مستقیم کارشناسان این شبکه تعداد بیش از 5 میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداریهای این شهرستان صورت گرفته است.

به گزارش نسیم قائن ،  دکتر رضا محمودی زاوه  رئیس شبکه دامپزشکی قاینات گفت :در سال 98 در شهرستان قاینات زیر نظر مستقیم کارشناسان این شبکه تعداد بیش از 5 میلیون  قطعه جوجه ریزی در مرغداریهای این شهرستان صورت گرفته است.

محمودی افزود :  در راستای مراقبتهای فعال و غیر فعال مرغداریها بررسی اقدامات بهداشتی در تمامی مراحل تولید طیورگوشتی  از فارمهای مرغ مادر، کارخانجات جوجه کشی، حمل و نقل بهداشتی، واکسیناسیون ، ضدعفونی مرغداریها، پرورش، کشتار و بسته بندی مرغهای تولیدی توسط کارشناسان دامپزشکی کشور در حال انجام می باشد و به جرأت می توان گفت گوشت مرغ از سالمترین منابع پروتئینی بوده و شهروندان با اطمینان خاطر می توانند از محصولات تولید شده تحت نظارت سازمان دامپزشکی بهره مند گردند.

محمودی خاطر نشان کرد : شهرستان قاینات با دارا بودن 68 واحد مرغ گوشتی با ظرفیت 1343320 قطعه جوجه ریزی در هر دوره جزو شهرستان های برتر استان در زمره پرورش مرغ گوشتی می باشد که بازدید از این مرغداریها با رعایت کامل شرایط امنیت زیستی توسط کارشناسان صورت میگیرد و در تمامی مراحل پرورش مطابق دستورات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی در قالب دستورالعمل و برنامه های مدون  به مرغداران ابلاغ و آموزش داده می شود. که خوشبختانه تعامل بسیار خوب مرغداران منطقه با شبکه دامپزشکی و رعایت اصول ایمنی زیستی باعث ایجاد بهره وری بالاتر و تلفات کمتر از متوسط استان در این شهرستان گردیده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.