دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29158  |  
تاریخ انتشار : 14 اسف 1398 - 15:20
شهروندان از صمیم دل ضمن ابراز محبت و علاقه نسبت به پزشکان، پرستاران و کادر درمان، معتقدند خط شکنان مبارزه و دلیر مردان و شیرزنان سال 98 قاینات با وجود حوادث و اتفاقات مهم دیگر، سربازان سردار سلیمانی در جامعه پزشکی و پرستاری شهرستان می باشند .

به گزارش نسیم قائن ، در هشت سال دفاع مقدس، خط مقدم برای خودش تعریف خاصی داشت و در حالی که پادگان ها، یگان ها، مقرها و پایگاه های مناطق جنگی تا نزدیک ترین خطوط به دشمن، مملو از نیرو و تخصص های مختلف بود و هر یک به وظایف و مأموریت مشخصی مشغول بودند اما سخن از خط مقدم و رزمندگان حاضر در خط اول از نگاه متفاوتی برخوردار بود و همه تعریف و تمجید و توجهات جبهه و پشت جبهه به خط شکنان خط مقدم بود .

در جبهه میکروبی اخیر نیز که ویروس وارداتی کوئید 19برای اقشار مختلف مردم ایجاد کرده است نیز علی رغم بسیج یگان ها، مقرها و پایگاه های مختلف در کشور که در امر پشتیبانی، آموزش و اطلاع رسانی فعالیت دارند اما باز هم همه توجهات و تشکرها متوجه سربازان خط مقدم این جبهه شده است و شهروندان از صمیم دل ضمن ابراز محبت و علاقه نسبت به پزشکان، پرستاران و کادر درمان، معتقدند خط شکنان مبارزه و دلیر مردان و شیرزنان سال 98 قاینات با وجود حوادث و اتفاقات مهم دیگر، سربازان سردار سلیمانی در جامعه پزشکی و پرستاری شهرستان می باشند .

اما در این میان همانگونه که در جنگ تحمیلی عده ای زالو صفت، ارزاق و مایحتاج مردم را احتکار و اختفا می کردند و یا بعنوان ستون پنجم در کسب و ارسال اطلاعات به دشمن مزدوری داشتند در جبهه سلامت نیز عده ای جانی، ضمن اخلال در پشتیبانی و احتکار ابزار سلامت و درمان شهروندان، در فضای رسانه ای و مجازی هم به جای کمک به تقویت روحیه رزمندگان خط مقدم و کمک به آموزش و اطلاع رسانی همگانی، با انتشار شایعه مرگ و اطلاعات آماری غلط،  ترس و وحشت را در میان مبتلایان پراکنده می کنند تا بدینوسیله ضریب نفوذ ویروس را افزایش دهند .

این در حالی است که نگاه فرهنگی - تربیتی و رسالت شهروندی و رسانه ای در این شرایط ایجاب می کند که رسانه و فضای مجازی در قالب بسته های آموزشی مناسب و با حضور مسئولانه و معنوی خود به ایثارگرانی که در خط اول رزم، قهرمانانه ایستاده و مقاومت سختی از خود نشان داده اند، کمک کرده و با تلاشی مضاعف در سالم سازی جامعه و سلامت شهروندان سهیم شود.

قاسمی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان قاین نیز در پیگیری موضوع با اعلام آمادگی کامل بهداشت و درمان شهرستان از شهروندان خواست با رعایت بهداشت فردی و پرهیز از حضور در تجمعات و اماکن متراکم جمعیتی مانند دفاتر پیشخوان، اسناد رسمی و ... و مدیریت خرید شب عید و سفرهای نوروزی در حفظ سلامت جامعه تلاش کنند و رسانه و فضای مجازی نیز در آموزش و اطلاع رسانی به وظیفه خود عمل نماید .

وی در ادامه با تأیید برخی کمبودهای نیروی انسانی و تجهیزاتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده اظهار امیدواری کرد با تدابیری که در شهرستان اتخاذ شده است و پیگیری هایی که از سوی مدیریت بهداشت و درمان شهرستان دنبال می شود بزودی شاهد تأمین اقلام مورد نیاز و بهبود وضعیت نیروی انسانی شهرستان باشیم .

 

یادداشت/محمدرضا فرخی

نظرات کاربران

پست پرستاری این روزها واقعا از سنگر کمین خط مقدم هم سخت تر است . دست مریزاد بر شما

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.