دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29156  |  
تاریخ انتشار : 14 اسف 1398 - 14:14
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه:
تولید بیش از 50 هزار ماسک به همت بسیج سازندگی قاین
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات از تولید بیش از50 هزار ماسک به همت گروههای بسیج سازندگی شهرستان خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات صبح امروز در نشست خبری مشترک سپاه و شبکه بهداشت و درمان قاین با اصحاب رسانه بیان داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کمبود ماسک و مواد شوینده با هماهنگی انجام شده با شبکه بهداشت ودرمان ،بسیج سازندگی قاینات در اقدامی جهادی با راه اندازی کارگاههای تولید ماسک و مواد شوینده با نظارت شبکه بهداشت و درمان کار خود را از امروز آغاز کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همان طور که تاکنون تهدید ها و آسیب ها را تبدیل به فرصت کرده است،این بیماری را هم تبدیل به فرصت خواهد کرد و با وحدت و همدلی شاهد یک بسیج عمومی بر علیه این بیماری خواهیم بود.

هزاری با بیان این که بسیج و سپاه در کنار خادمین شبکه بهداشت و درمان احساس تکلیف کرده است گفت: بسیج سازندگی قاین در قالب گروههای جهادی به کمک بهداشت و درمان شهرستان آمده است و درگام اول 50 هزار ماسک تولید و در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار خواهد داد .

وی از تهیه مواد ضد عفونی کننده نیز به همت گروههای جهادی خبر داد و گفت: این مواد نیز با نظر شبکه بهداشت و درمان خواهد بود.

 

وی اضافه کرد: این کار که به همت خیرین و جمعی از خیاطان شهرستان صورت گرفته است با تایید شبکه بهداشت و درمان بوده و ماسکها پس از تولید جهت استریلیزه کردن به شبکه بهداشت تحویل داده خواهد شد و با نظر این مجموعه در سطح شهرستان و حتی استان توزیع خواهد شد.

هزاری قیمت تمام شده این ماسک ها را بسیار کم اعلام کرد و گفت: با توجه به این که بیشتر هزینه ماسک توسط خیرین و مردم تامین می شود گفت: در تلاش هستیم تا با همکاری خیرین و مردم بتوانیم با کمترین قیمت ماسکها را در بین مردم توزیع کنیم .

وی از عموم مردم و خیرین خواست تا کمک های  نقدی خود را به پایگاهها و حوزه های بسیج شهرستان تحویل ودراین امر خداپسندانه شریک شوند.

دکتر عارفی رئیس شبکه بهداشت و درمان  قاین نیز دراین نشست خبری بیان داشت: بسیج در همه بحرانها به داد مردم رسیده است و لذا دراین امر ریشه کنی کرونا و پیشگیری از این بیماری نیز از ظرفیت بسیج بازهم استفاده خواهد شد.

وی  ادامه داد: با توجه به شیوع این بیماری و کمبود ماسک در سطح کشور،بار روانی این کمبودها بیشتر مردم را اذیت می کند و لذا به منظور مقابله با عملیات روانی ایجاد شده و همچنین محتکرین  ،در اقدامی جهادی گروههای جهادی بسیج سازندگی و فنی و حرفه ای  شهرستان نیز آمادگی خود را برای دوخت ماسک برابر با شرایط استاندارد بهداشت اعلام کردند که خوشبختانه کار شروع شده است و امیدواریم بتوانیم با تولید و توزیع این ماسکها،بخشی از مشکلات شهرستان را دراین زمینه بر طرف کنیم.

عارفی فر ضمن تشکر از تمام افرادی که تاکنون با کمک های نقدی و غیر نقدی در اجرای این برنامه همکاری داشته اند از خیرین خواست دراین امر نیز همکاری بیشتری داشته باشند.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین از ایجاد ایستگاههای قرنطینه در ورودی شهر از سمت خضری دشت بیاض و حاجی آباد خبر داد و این پست ها با همکاری نیروی انتظامی و هلال احمر مستقر شده اند و اقدامات بهداشتی اولیه بر روی افراد انجام می شود.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.