دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29099  |  
تاریخ انتشار : 9 بهم 1398 - 11:37
فرمانده انتظامی قاین گفت: میزان کشفیات کالای قاچاق در شهرستان قاینات طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 150 درصد افزایش داشته است.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ محمود زال بیکی فرمانده انتظامی قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با قدر دانی از تعامل اصحاب رسانه در عملکرد پلیس اظهارداشت :انعکاس عملکرد پلیس توسط رسانه ها بسیار تاثیر گذار بوده و این موضوع می تواند دربالا بردن احساس امنیت نقش مهمی ایفا کند.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی به موقع،شفاف سازی و انعکاس مشکلات فرهنگی و اجتماعی شهروندان از رسالت های اصلی رسانه هاست و اطلاع رسانی به موقع می تواند عامل موثری در ایجاد امنیت پایدار در سطح جامعه بوده تا احساس امنیت در جامعه افزایش یابد.

زال بیکی با تاکید بر لزوم آگاه سازی و فرهنگ سازی رسانه ها در جامعه خاطر نشان کرد : آگاه سازی عمومی ،بستر اجرای صحیح ماموریت های پلیس در پیشگیری از وقوع جرم است و رسانه ها می توانند شیوه های مبارزه با بزهکاری و پیشگیری از آن را به مردم آموزش دهند.

فرمانده انتظامی قاین در ادامه با اشاره به آمار مقایسه ای برخی از جرائم وکشفیات فرماندهی انتظامی این شهرستان از کشف 3 تن و 703 کیلو گرم انواع مخدر درسال جاری اشاره کردو گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته 84 درصد افزایش داشته است .

وی از دستگیری  وانهدام  11 باند قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و گفت: این میزان 17 درصد افزایش داشته است.

زال بیکی از کاهش 9 درصدی وقوع سرقت در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: کشف سرقت ها در شهرستان 16 درصد افزایش داشته است.

فرماندهی انتظامی قاین از تماس 7 هزار و 695 نفر از شهروندان با پلیس 110 خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با ده ماه مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش داشته است.

زالبیکی از تماس 779 نفر با سامانه197 نیز خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با ده ماهه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است که از این تعداد، تقدیر مردمی 21 درصد افزایش و انتقادات مردمی از عملکرد مامورین 12 درصد کاهش داشته است.

 

فرمانده انتظامی قاین از کاهش 32 درصدی تصادفات درون شهری از ابتدای سال تاکنون خبر داد .

 

زالبیکی از کشف 13 میلیارد و 220میلیون ریالی کالای قاچاق در شهرستان خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته 150 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی قاین در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری جلسات آموزشی در مدارس و مساجد توسط کارشناسان آموزشی نیروی انتظامی در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: تاکنون 172 جلسه با موضوعات مختلف در زمینه پیشگیری از سرقت،پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی و .. برای اقشار مختلف جامعه برگزار و 8هزار نسخه بروشور آموزشی در بین دانش آموزان و شهروندان توزیع شده است.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.