دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29093  |  
تاریخ انتشار : 27 دى 1398 - 22:30
رئیس هیئت نظارت شهرستان قاینات گفت: هرگونه اظهار نظر درباره بررسی صلاحیت داوطلبان هنوز قطعی نیست وباید تا 21 بهمن منتظر نتایج قطعی صلاحیتها از سوی شورای محترم نگهبان باشیم.

به گزارش نسیم قائن ،در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ؛ همایش بصیرتی ناظرین انتخابات شهرستان قاینات برگزار شد.

علی محمد صادقی رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه ی قاینات و زیرکوه در اجتماع باشکوه ناظرین انتخابات یادآور شد نظارت بر فرایند انتخابات، پیشگیری از رقابت های ناسالم بین داوطلبان، جلوگیری از تخلفات عوامل انتخابات و صیانت از آرای مردم،وظیفه خطیر ناظرین شورای نگهبان است.

صادقی با اشاره به انتشار برخی مطالب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این حوزه انتخابیه راجع به صلاحیت داوطلبان افزود: طرح و انتشار هرگونه مطلبی در خصوص رد یا تایید صلاحیت ها فقط گمانه زنی افراد است و همگی باید تا اعلام نتیجه نهایی توسط شورای محترم نگهبان صبر کنیم.

صادقی با بیان این که لحظه به لحظه افراد رصد می شوند گفت: قرار نیست آن شخصی که در این مرحله تایید شده است در خیابان شیرینی توزیع کند.

وی گفت: افرادی هم که صلاحیتشان رد شده یا صلاحیتشان احراز نگردیده باید منتظر بررسی های بعدی باشند تا اینکه نهایتا نتیجه ی قطعی را در 21 بهمن از شورای نگهبان خواهند گرفت.

 

وی ادامه داد: برخی قضاوت ها در خصوص نظارت استصوابی شورای نگهبان نوعی بی انصافی و بی مهری به این نهاد قانونی است چون وقتی نماینده مجلس مرتکب خطا و اشتباهی میشود افراد مغرض به شورای نگهبان حمله میکنند که اینها نتیجه نظارت استصوابی شورای نگهبان است وقتی که این مرجع قانونی با استناد به ادله ی محکم و متقن افرادی را رد مینمایند همان جماعت معلوم الحال فریاد برمی آورند که شورای نگهبان به قلع و غم گسترده ای پرداخته است.

رئیس هیئت نظارت شهرستان قاینات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی افزود: در وقوع برخی اتفاقات راز و رمز هایی وجود دارد که فقط گذر زمان آنها را روشن میکند .
وی در همین راستا گفت 30 سال قبل از زعامت امام راحل محروم شدیم اما امروز در سایه ولایت مقام معظم رهبری در بالاترین سطح عزتمندی در دنیا به سر میبریم
صادقی اضافه کرد :جایگزینی سید حسن نصرالله به جای شهید سید عباس موسوی و جایگزینی سردار قاآنی به جای شهید حاج قاسم سلیمانی از همین راز و رمزهاست که خداوند یاری و نصرتش را برای آزادگان جهان مقدر کرده است.
 

حسین پور کارشناس نظارت و آموزش دفتر نظارت استان نیز دراین جلسه با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و تاثیرات آن در فضای جهان گفت: حوزه تاثیر گذاری شهید سلیمانی از حوزه تاثیر گذاری حاج قاسم اگر بیشتر نباشد قطعا کمتر نیست.

 

وی با بیان این که حاج قاسم تربیت یافته به معنای واقعی در مکتب امام خمینی(ره) بود گفت:آمریکایی هایی با این حرکت احمقانه و هیجانی فکر کردند که می توانند جلوی جبهه مقاومت را بگیرند ،درحالی که تمام برنامه های آنان با تشییع میلیونی شکست خورد.

حسین پور به وضعیت عراق اشاره داشت و گفت:بعد از مصوبه مجلس عراق،حشد الشعبی نیز به نیروهای آمریکایی تذکر داده است که در اولین فرصت باید عراق را ترک کنند درحالی که در مسئله عراق و فتنه ای که رخ داده بود نوک پیکان به سمت ایران بود اما شهادت حاج قاسم و ابوالمهدی بساط فتنه را جمع کرد.

وی گریزی به فتنه بنزینی و تصمیم نابخردانه به دلیل شیوه نادرست آن نیز اشاره داشت و گفت: بازهم بساط این فتنه که در آستانه انتخابات برنامه ریزی شده بود و هیزم آن را دولت مهیا کرده بود با تصمیم جانانه رهبری جمع شد.

حسین پور در بخش دیگری از سخنان خود به تشییع جنازه باشکوه سردار سلیمانی نیز اشاره داشت و گفت:حاج قاسم نماد غیرت ملی ایرانیان بود و فرمانده سپاه قدس به پاس زحمات واخلاص و رویه استکبار ستیزی این بزرگمرد محبوب قلوب مردم شد و حضور دهها میلیونی مردم در مراسم تشییع این شهید ، بسیاری از مخالفین نظام را هم وادار به سکوت کرد.

وی درپایان به هواپیمای اکراین نیز اشاره داشت و گفت: اگرچه این خطای انسانی را مسئولین سپاه پذیرفتند اما باز هم سلبریتی ها و آنهایی که به دنبال ایجاد فتنه بودند با برنامه ریزی به دنبال آشوب و فتنه دیگری بودند که مردم بصیر ما پاسخ های کوبنده ای را به فتنه گران دادند و خواهند داد.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.