دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29066  |  
تاریخ انتشار : 4 دى 1398 - 14:54
رئیس ثبت احوال شهرستان قاین با بیان اینکه در 9 ماهه امسال هزار و394 ولادت در شهرستان به ثبت رسیده است، گفت: در مقایسه با پارسال میزان ولادت 10/6 (ده و شش)دهم در صد کاهش داشته است.

به گزارش نسیم قائن ، رجب زاده رئیس ثبت احوال شهرستان قاینات در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی قاینات با بیان این که پایه و اساس تمامی برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت  در عرصه های مختلف آمار و اطلاعات صحیح و وقایع جمعیتی می باشد گفت: اداره ثبت احوال دراین راستا نقش بسیار مهمی را ایفا کرده است.

رئیس ثبت احوال شهرستان  قاین با بیان اینکه در 9 ماهه امسال هزار  و394 ولادت در شهرستان به  ثبت رسیده است، گفت: در مقایسه با پارسال  میزان ولادت 10/6 (ده و شش)دهم  در صد کاهش داشته است.

وی افزود: ازکل ولادت‌های به ثبت رسیده 723 واقعه دختر و 681 واقعه پسر بوده است.

رئیس ثبت احوال قاینات اضافه کرد: 793 واقعه ولادت  شهری و 601 واقعه روستایی بوده است.

رجب زاده گفت: بیشترین فرزندآوری در این مدت مربوط به گروه سنی ۳۴ تا ۳۰ بوده است.

رئیس ثبت احوال  شهرستان قاین با بیان اینکه  در 9 ماهه امسال 396واقعه فوت به ثبت رسیده است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته 2/9(دو ونه ) دهم درصد افزایش یافته است

 

رئیس ثبت احوال شهرستان قاین با بیان اینکه در9 ماهه امسال699 مورد ازدواج به ثبت رسیده است افزود:5/4(پنج و چهار)دهم درصد  کاهش ازدواج در شهرستان داشته ایم.

وی از افزایش میزان طلاق در 9 ماهه امسال دراین شهرستان نیز خبر داد.

 

رجب زاده  فراوانی نام ها در بین پسران را امیر علی،ابوالفضل،محمد جواد،امیرحسین،محمد حسین و حسین و در بین دختران فاطمه،فاطمه زهرا،زهرا،حلما،یسنی و زینب ذکر کرد.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه درشهرستان  گفت:تا پایان آذر ماه امسال 38538 فقره شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

وی میزان شناسنامه های صادره در 9 ماهه امسال را 4184 فقره ذکر کرد.

رجب زاده در ادامه بیان داشت: تا کنون 71هزار و 769 فقره کارت هوشمند صادر شده است و 61189 کارت به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی با بیان این که 82 درصد برای کارت هوشمند ثبت نام کرده اند گفت: در 9 ماهه امسال نیز 5249  نفر برای کارت هوشمند ثبت نام کرده اند.


کریمی فرماندارقاین  در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان ضمن تبریک سوم دی ماه سالروز ثبت احوال به تلاشگران این عرصه،بیان داشت: ثبت بموقع وقایع حیاتی، نقش بسزائی در تصمیم گیری و سیاست گذاری مسئولان در سطح کلان و خُرد کشور دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ناهنجاری های امروز کشور، افزایش طلاق می باشد؛ افزود: جدی گرفتن مشاوره های قبل از ازدواج بعنوان یک فرهنگ، تأثیر بسزائی در کاهش آسیب های اجتماعی از جمله،طلاق دارد.
کریمی در پایان، تصریح کرد: اگر مردم بپذیرند که با داشته هایشان قانع باشند و زندگی کنند و ازدواج های آسان و تیهه جهیزیه مناسب و در حد توان خانواده ها بعنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود؛ خیلی از موانع در مسیر زندگی ها مرتفع خواهد شد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.