دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29043  |  
تاریخ انتشار : 18 آذر 1398 - 07:51
رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه روستایی طی یکسال گذشته 23 میلیارد و 840 میلیون تومان اعتبار در حوزه اشتغال روستایی و عشایر شهرستان قاینات جذب شده است.

به گزارش نسیم قائن ، عرب نژاد رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قاینات در ششمین کارگروه اشتغال شهرستان قاینات با بیان این که 1 میلیارد و 180 میلیون تومان اعتبار برای مشاغل خانگی  در نظر گرفته شده است گفت: تاکنون 43 طرح با اعتبار 450 میلیون تومان معرفی شده است

وی افزود: از این تعداد 9 طرح با اعتبار 63 میلیون تومان پرداخت شده است.

عرب نژاد در ادامه گفت: در حوزه اشتغال روستایی و عشایر نیز 289 طرح  بالغ بر 23 میلیارد و 840 میلیون تومان اعتبار جذب کرده است و برای 502 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی ادامه داد:درراستای پرداخت اعتبارات به متقاضیان و ایجاد اشتغال روستایی در سال گذشته 93 مورد بازرسی وامسال تاکنون 38 مورد بازرسی ونظارت انجام شده است.

عرب نژاد نظارت بر مشاغل خانگی را 20 مورد اعلام کرد                .

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح یارانه دستمزد برای 26 نفر در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: علی رغم این که در استان رتبه خوبی داریم اما باز هم آمار پایین است وراضی نیستیم.

کریمی فرماندار قاین دراین جلسه با بیان این که بیکاری باعث فساد های زیادی در کشور می شود ولذا باید زمینه اشتغال بیشتر فراهم شود.

وی با تاکید بر این که فرصت های سرمایه گذاری شهرستان باید معرفی شوند گفت: اعتبارات خوبی با بهره 4 درصد برای اشتغال روستائیان و عشایر و همچنین مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است ولذا با همکاری بین دستگاههای اجرایی و بانکها باید اعتبارات به موقع جذب و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

کریمی بر نظارت بیشتر بر اعتبارات واگذار شده به متقاضیان تاکید کرد و گفت: روسای ادارات نسبت به راستی آزمایی و اشتغال ایجاد شده نظارت بیشتری داشته باشند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.