دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29036  |  
تاریخ انتشار : 8 آذر 1398 - 14:57
معاون وزیر آموزش و پرورش در جمع معلمین قاین:
مدیران گرانیگاه سند تحول بنیادین
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین اولویت اصلی و استراتژیک دستگاه تعلیم و تربیت است و در این میان مدیران مدارس به عنوان متولیان خط مقدم نظام تعلیم و تربیت باید تمام تمرکز خود را بر نهدینه شدن این سند در مدارس قرار دهند.

به گزارش نسیم قائن ، علیرضا کاظمی روز گذشته در گردهمایی مدیران، مداس، مربیان،مشاورین،معاونین پرورشی و مراقبین سلامت شهرستان قاینات که در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: لازمه ی اثر بخشی فرایند تعلیم و تربیت و برنامه های تربیتی، داشتن اخلاص در عمل و انجام امور برای جلب رضای معبود است.

وی، از مربیان و معاونین تربیتی مدارس به عنوان طلایه داران و پرچمداران نظام تعلیم و تربیت در قاموس آموزش و پرورش اسلامی ایرانی یاد کرد که  میراث داران شهیدان رجایی و باهنر  هستند و افزود:  علم بدون مهارت همانند بذری است که بر روی سنگ پاشیده شود، هیچ اثر و میوه ای نخواهد داشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش، از بسیج به عنوان مهمترین ایده خلاقانه بنیان گذار کبیر انقلاب در کنار سایر خلاقیت های امام راحل(ره) دانست و تصریح کرد: تکیه بر خدا و ادای تکلیف رمز موفیت در تمام عرصه ها به ویژه فرایند خطیر و پر فراز و نشیب تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی است.

کاظمی، تربیت را  نهادینه شدن آموزه ها و  ارزش ها در وجود متربی به طوری که تبدیل به شخصیت در فرد شود، دانست و ابراز داشت: بر اساس سند تحول بنیادین و تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی، علمی ارزشمند و مفید است که روح دینی در آن حاکم باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با اشلاره به تفاوت های ماهوی علم در فرهنگ غرب با اسلام، خاطر نشان کرد: از نظر غرب علمی مفید است که نیازها و لذایذ مادی انسان را تأمین نماید اما در تعلیم و تربیت اسلامی علمی مفید است که برای خدا و در خدمت به خلق خدا باشد.

وی، توجه به تشکلات دانش آموزی و سازمان دانش آموزی را زمینه ساز بصیرت افزایی دانش آموزان و خنثی سازی توطئه های دشمن در عرصه ی نبرد فرهنگی و اقتصادی دانست و یاد آور شد: مهم ترین عنصر موفقیت در برنامه های تربیتی نگاه متفاوت اولیای خانه و مدرسه با توجه به تفاوت های فردی،ذائقه های شخصی و سلیقه های مختلف دانش آموزان بوده واین یکی از جنبه های برقراری عدالت آموزشی است.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.