دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29032  |  
تاریخ انتشار : 7 آذر 1398 - 15:45
مراسم شب فرهنگی قاین با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و دیگر شخصیت های علمی و فرهنگی استان و شهرستان قاینات در محل سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان برگزار شد .

به گزارش نسیم قائن ، شامگاه چهارشنبه ۶ آذرماه ۹۸ مراسم شب فرهنگی قاین با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، رئیس شورای اسلامی استان و دیگر شخصیت های علمی و فرهنگی استان و شهرستان قاینات در محل سیزدهمین نمایشگاه کتاب برگزار شد .

عباس میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات ، در این مراسم عنوان کرد: شب های فرهنگی به ابتکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان با هدف معرفی توانمندی های فرهنگی و هنری شهرستان ها ، بزرگداشت مفاخر و نام آوران علم و فرهنگ در شهرستان بیرجند برگزار می شود .

وی افزود : در همین راستا شب فرهنگی قاین با اجرای مرشد خوانی توسط محمود اکبری ، شعر خوانی با حضور حسن مختاری شاعر و مولف پیشکسوت قاینات ، نمایش و قصه گویی به گویش محلی با اجرای زهرا صرافیان مدیر مسئول موسسه فرهنگی و هنری بامداد ارغوان ، موسیقی مقامی به سرپرستی عیسی رستمی و معرفی قاینات توسط نجیب الله رجبی نویسنده ومولف پیشکسوت شهرستان قاینات شامگاه چهارشنبه ۶ آذرماه با حضور شخصیت های  علمی وفرهنگی در محل نمایشگاه کتاب بیرجند برگزار شد .

همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاه مولفین قاینات نیز با رویکرد معرفی نویسندگان و فرهیختگان شهرستان وتازه های نشر سال ۹۸ بر پا گردید .

گفتنی است در پایان مراسم با حضور نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، قرایی رئیس شورای اسلامی استان و میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات از نجیب الله رجبی و حسن مختاری مولفین با سابقه شهرستان قاینات با اهدای لوح و یادمان تجلیل شد .

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.