دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29003  |  
تاریخ انتشار : 27 آبا 1398 - 14:07
فرماندار قاین گفت:مهمترين كاركرد دولت در سال جاري برگزاري انتخاباتي پرشور، باشكوه، رقابتي، قانونمند و سالم با مشاركت حداكثري مردم است .

به گزارش نسیم قائن ، شورای اداری شهرستان قاینات روز گذشته با حضور جمعی از مدیران شهرستانی در محل سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین بر گزار شد .

 

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین دراین جلسه با اشاره به آئین نامه حجاب و عفاف و با اشاره به برگزاری شورای فرهنگ عمومی شهر قاین گفت: یکی از موضوعات این آئین نامه موضوع منشی زن برای مدیران بود که خانمها به عنوان منشی برای مدیران به کارگیری نشوند و  دستگاههای متولی باید رصد کنند که آیا این بخش نامه به درستی در ادارات شهرستان اجرایی می شود یا خیر؟

 

امام جمعه قاین به اجرای برخی از برنامه ها در ادارات و نهادها نیز گفت: برخی از مسئولین ما با این که می دانند یک موضوعی حرام است اما دراجرای آن اصرار هم دارند و حتی ساعت دعوت از امام جمعه هم با بقیه فرق دارد.

وی خطاب به مسئولین گفت: وقتی مقلدی فتوایی می دهد و می گوید موضوعی حرام است دیگر چون و چرا ندارد.

حجت الاسلام رحمانی با تاکید مجدد بر این که حمایت خود از هیچ نامزد انتخاباتی را اعلام نداشته است گفت: ایام انتخابات نزدیک است و دوستان زیادی هم به دفتر مراجعه دارند و همان طور که قبلا هم گفته ام حتی نزدیک افراد به امامت جمعه از رای او خبر دار نخواهند شد و این که می گویند امام جمعه به ما قول حمایت داده است دروغی است که بر ملا می شود.

امامت جمعه قاین به عدم برگزاری کنسرت در قاینات اشاره داشت و گفت: شورای تامین و دادستان و مجموعه قوه قضائیه و انتظامی و سپاه بنا به صلاحدید خودشان کنسرت را تعطیل کردند و به دفتر امام جمعه و خود امام جمعه ربطی ندارد و البته ما هم از این اقدام تشکر هم می کنیم .

رضائی رئیس دادگستری قاین نیز دراین جلسه با اشاره به دستور العمل قوه قضائیه مبنی بر ثبت اموال مسئولین در سامانه مربوطه از کلیه افرادی که این دستور العمل شامل حال آنها می شود خواست تا نسبت به ثبت اموال خود تا پایان آبان ماه اقدام نمایند.

وی ادامه داد: براساس این دستور العمل افراد واجد شرایط اگر دراین سامانه ثبت نام نکنند امضای آنها پس از تاریخ تعیین شده فاقد ارزش خواهد بود.

سرهنگ هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز دراین جلسه با تبریک فرا رسیدن بسیج اظهارکرد: بسیج ترجمان واقعی کلمه ولایت است

وی افزود:بسیج مصداق اتحاد و به هم پیوستگی افرادی است که با یک هدف مقدس و با تفکر ناب به دنبال رقم خوردن آن هستند و همین تفکر در طول این 40سال ما را از گردنه های خطر ناک عبور داده است .

فرمانده سپاه ناحیه قاینات با اشاره به برنامه های هفته بسیج با بیان این که 250 عنوان برنامه در طول این هفته در سطح شهرستان قاینات اجرا خواهد شد گفت: همایش پیشکسوتان سپاه و بسیج ،دیدار با امام جمعه،میقات صالحین،غبار روبی گلزار شهداء،همایش اقتدار بسیجیان در روز 5 آذر،برگزاری اردوهای جهادی،برپایی نمایشگاه،برگزاری یادواره شهدا،برنامه آبروی محله و... از جمله برنامه هایی است که در هفته بسیج در شهرستان قاینات برگزار خواهد شد.

کریمی فرماندار قاین دراین جلسه ضمن تبريک فرارسيدن چهلمين سالگرد تأسيس بسيج مستضعفين، گفت: بسيج، مولود انقلاب اسلامي است و دفاع مقدس هم درخشان ترين نقطه حضور بسيج مردمي در دفاع از انقلاب اسلامي مي باشد.

وی درادامه بیان داشت: شدت مصرف انرژی در کشور ما سه برابر متوسط جهاني و پنج برابر كشور هاي صنعتي و توسعه يافته است و در اين شرايط موضوعي كه براي همگان بسيار حياتي است؛ بحث بهينه سازي مصرف انرژي در ايران است كه كار يك يا چند وزارتخانه نيست، بلكه همه مردم بايستي در اجراي اين طرح همكاري و همراهي داشته باشند.

وی  بیان داشت: ما مردمی با فرهنگ و داراي تمدني کهن داريم و با فرهنگ سازي و آگاهي بخشي به مردم مي توانيم ضمن مديريت مصرف انرژي، از شدت مصرف آن جلوگيري نماييم.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خودبه  موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: از ۱۰ ارديبهشت ۹۸ امور اجرايي انتخابات يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي براي مديران وزارت كشور شروع شده است و ثبت نام از داوطلبين نيز از ۱۰ آذر ماه ۹۸ به مدت ۷ روز شروع خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: مهمترين كاركرد دولت در سال جاري برگزاري انتخاباتي پرشور، باشكوه، رقابتي، قانونمند و سالم با مشاركت حداكثري مردم است ولذا  يكي از مؤلفه هاي بسيار مهم كه براي كشور توليد قدرت،امنيت و اقتدار می کند، مشاركت حداكثري مردم در انتخابات مي باشد.  

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که همه ما الزام وتاکید بر رعایت ارزشهای اسلامی هستیم گفت: دغدغه امام جمعه در زمینه برگزاری جشن ها به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل شد و هفته آینده جلسه ای با حضور ایشان  در شهرستان برگزار خواهد شد.

فرماندار قاین با بیان این که شورای نظارت بر نمایش و جشن ها داریم که با هماهنگی اداره کل  ارشاد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین تعیین می شوند اظهارکرد: شورای تامین یک جلسه مشورتی است و به هیچ عنوان وظیفه ورود به محتوا را ندارد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.