دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28999  |  
تاریخ انتشار : 21 آبا 1398 - 22:09
رئیس دیوان عالی کشور در قاین:
هدف ما کاهش فساد اداری و رفع بی عدالتی است
رئیس دیوان عالی کشور گفت: مشکلات کشور همه ناشی از تحریم های اقتصادی نیست، برخی به خاطر بی عدالتی، ظلم، بی ارادگی و ناشایستگی بعضی از مدیران است که هدف ما مقابله با این مشکل و رفع آن است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور امشب در جمع مردم قاین در مسجد جامع این شهر با اشاره به معضل بی عدالتی در جامعه گفت: اگر هر کسی در هر اداره ای اقامه قسط کند، جامعه ی سالمی خواهیم داشت.

وی ، قانع نبودن به حق خود، عدم صداقت و اطلاع نداشتن از قوانین را از عوامل کاهش سرعت در روند رسیدگی به  پرونده های قضایی دانست.

حجت الاسلام مرتضوی  با بیان اینکه هدف ما کاهش فساد اداری و رفع بی عدالتی است افزود: مشکلات کشور همه ناشی از تحریم های اقتصادی نیست، برخی به خاطر بی عدالتی، ظلم، بی ارادگی و ناشایستگی بعضی از مدیران است که هدف ما مقابله با این مشکل و رفع آن است.

رئیس دیوان عالی کشور درادامه یکی از اهداف سفر به استانها را بررسی و نظارت بر پرونده های حقوقی و کار قضات اعلام کرد و گفت: همکاران ما از یک هفته قبل در شهرستانهای استان حضور دارند و موارد را بررسی می کنند و نتیجه این بررسی ها به رئیس قوه قضائیه اعلام می شود.

درابتدای این جلسه حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین با بیان این که در برخی از پروژه های شهرستان قاینات گره هایی وجود دارد که نیاز است قوه قضائیه به آن ورود کند گفت:فولاد قاینات سال هاست که وعده افتتاح و بهره برداری داده شده است و چند ماهی است که قطعات آن وارد مجتمع شده است  و هرچند بخش خصوصی هم صحبتهای خاص خود را دارد اما صحبت از واگذاری به دولت نیز مطرح می شود و لذا درخواست ما این است که  در بهره برداری از این پروژه عظیم که باعث اشتغال زایی زیادی می شوداقدامات جدی تری صورت گیرد.

وی به پادگان قاینات اشاره داشت و گفت:پایگاه  امنیتی که دست خط مقام معظم رهبری را برای راه اندازی دراین شهر دارد قریب به 20سال است که حدود 600 هکتار از بهترین زمین های مردم را حصار کردو هیچ اقدامی صورت نمی گیرد درحالی که با بهره برداری از این پروژه حدود 4هزار نفر به جمعیت شهرستان اضافه می شودو 1000مسکن نیز درشهرستان ساخته می شود و شهرستان قاینات هم می تواند شاخص های لازم برای بهره برداری از بسیاری ازامکانات و مزایا را داشته باشد.

وی به مشکل مردم با منابع طبیعی اشاره داشت و گفت: قریب به 90 درصد زمین های منابع طبیعی متعلق به مردمی است که سالیان سال ابا و اجدادشان در آن کشت می کرده اند و اکنون منابع طبیعی به آنها اجازه استفاده نمی دهد ودرخواست ما این است که پیگیری جدی بر این موضوع صورت گیرد.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.