دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28987  |  
تاریخ انتشار : 13 آبا 1398 - 11:31
زنگ استکبار ستیزی به مناسبت ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز صبح امروز ،با حضور مسئولین در هنرستان حکمت قاین نواخته شد.

به گزارش نسیم قائن ،زنگ استکبار ستیزی به مناسبت ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز همزمان با سراسر کشور صبح امروز در مدارس قاین  به صدا درآمد.

مراسم زنگ استکبار ستیزی به صورت نمادین امروز درهنرستان حکمت قاین با حضور جمعی از مسئولین  شهرستانی برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان با شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از استکبار و ایادی آنان ابراز داشتند.

 

کریمی فرماندار قاینات در مراسم نواختن زنگ استکبار ستیزی (13 آبان)،بیان داشت: تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه،کشتار دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، سه رویداد مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش بسزائی داشته است.
وی در ادامه با اشاره به عواملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته اند گفت: مردم پایه و اساس حکومت بودند.

کریمی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب ودر 8 سال دفاع مقدس مردم جانانه و مجاهدانه در پیروزی انقلاب نقش داشتند.

 

فرماندار اصل استقلال طلبی ، استقلال خواهی و آزادی را از مهمترین و مؤثرترین مواردی دانست  که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته اند.


کریمی  خاطرنشان کرد: مردمی بودن، حس استقلال طلبی، آزادی، پایبندی به مبانی اسلامی، مبارزه با زورگویان و حمایت از مظلومان هندسه انقلاب را شکل داده است.
فرماندار در قسمتی از سخنان خود به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، به تعریف پدافند عامل و غیرعامل پرداخت و اظهار داشت: پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.

 

وی ادامه داد:پدافند عامل عبارت است از بکارگیری مستقیم جنگ افزار، به منظور خنثی کردن و یا کاهش اثرات حملات و عملیات خصمانه هوایی، زمینی، دریایی، نفوذی خرابکارانه و عملیات تروریستی دشمن بر روی اهداف مورد نظر.

فرماندار در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه در عصر فرا اطلاعاتی به سر می بریم، دشمن به دنبال جنگ های سایبری است. به دنبال اشغال سرزمین نیست. بلکه به دنبال بی هویتی و تغییر حکومت ها است. لذا در این شرایط یکی از مؤثرترین،بهترین و کارآمدترین مواردی که می تواند با این نوع جنگ ها مقابله نمایند؛ آموزش است و بهترین مکان ها برای اجرایی شدن این آموزش ها، مراکز آموزشی است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.