دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28984  |  
تاریخ انتشار : 11 آبا 1398 - 14:36
رئیس سازمان جهاد كشاورزی خراسان جنوبی گفت: این استان به ویژه شهرستان قاینات با كیفیت ترین زعفران كشور را داراست و به لحاظ كمیت نیز بعد از خراسان رضوی در جایگاه دوم قرار دارد.

به گزارش نسیم قائن ، غلامرضا قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در مراسم جشن شکر گذاری برداشت زرشک و زعفران در قاین گفت:: امسال برداشت 57 تن زعفران خشك به ارزش 456 میلیارد تومان در استان پیش بینی می شود.

وی سطح اراضی زیر كشت این محصول را 15 هزار و 782 هكتار در استان عنوان كرد و افزود: 35 هزار و 830 كشاورز در این زمینه فعالیت می كنند.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به افزایش هفت درصدی برداشت گل زعفران در استان بیان كرد: سال گذشته حدود 54 تن زعفران از اراضی سطح زیر كشت این محصول در استان برداشت شده است.

وی اظهار داشت: برداشت گل زعفران از ابتدای آبان در استان آغاز می شود و تا اوایل آذرماه ادامه دارد.

قوسی یادآور شد: قاینات با چهار هزار و 658 هكتار بالاترین سطح زیر كشت زعفران استان را به خود اختصاص داده و پارسال 17.5 تن زعفران در این شهرستان برداشت شد.

وی افزود: سال گذشته نخستین بار خرید تضمینی زعفران از كشاورزان در استان كلید خورد و بیش از سه هزار كیلوگرم زعفران خشك خریداری و تمام مطالبات كشاورزان پرداخت شد.

رئیس سازمان جهاد كشاورزی خراسان جنوبی گفت: برای جلوگیری از كاهش قیمت این محصول و كمك به حفظ منافع كشاورزان پارسال دستورالعمل خرید تضمینی زعفران از سوی وزیز جهاد كشاورزی ابلاغ شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.