دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28982  |  
تاریخ انتشار : 11 آبا 1398 - 14:17
بیرجند- فرماندار قاین از تولید ۲۲ تن زعفران خشک در این شهرستان خبر داد و گفت: باید ایجاد صنایع دارویی، بهداشتی و غذایی مورد حمایت قرار گیرد.

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی ظهر شنبه در جشنواره شکرگزاری زرشک و زعفران قاین اظهار داشت: در حال حاضر کاشت، داشت و برداشت زرشک و زعفران فرصت های شغلی فراوانی برای مردم منطقه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به تولید ۹۰ درصد زعفران و ۹۵ درصد زعفران جهان در کشور، بیان کرد:  در حال حاضر ۹۵ درصد زرشک تولیدی کشور مربوط به خراسان جنوبی است.

فرماندار قاین ادامه داد: همچنین شهرستان قاینات با ۲۲ تن زعفران خشک در سطح پنج هزار و ۳۰۰ هکتار و هفت هزار تن زرشک خشک در سطح  شش هزار و ۲۰۰ هکتار مقام نخست در تولید این محصولات در استان را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی در حال حاضر ۲۵ هزار فرصت شغلی، ۱۵ واحد فراوری و سه واحد صادراتی زرشک و زعفران در سطح شهرستان قاین فعال است.

فرماندار قاین با تأکید بر لزوم ارتقاء سطح دانش کشاورزان و تولید کنندگان، بیان داشت: همچنین باید در زمینه تولید ارکانیک این محصولات قدم برداریم.

کریمی با بیان اینکه کشت زعفران و زرشک پتانسیل های بالقوه ای برای کشور خواهد داشت، بیان کرد: باید با ایجاد صنایع دارویی، بهداشتی و غذایی از کشت این محصولات حمایت کنیم.

وی همچنین خواستار اختصاص تسهیلات کم بهره برای خرید توافقی این محصولات شد و گفت: همچنین باید برای صادرات این محصولات تمهیداتی اندیشیده شود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.