دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28978  |  
تاریخ انتشار : 11 آبا 1398 - 13:14
امام جمعه قاین گفت: مسئولان باید قیمت پایه زرشک و زعفران را به گونه ای برنامه ریزی کنند که به نفع کشاورزان باشد.

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین صبح امروز در بازدید از مزارع زعفران قاین اظهار کرد: اگر دولتمردان بنا دارند برای شهرستان قاین که طی ۲۰ سال گذشته با کاهش بارندگی و خشکسالی مواجه است اقدامی انجام دهند باید جلوی توسعه کاشت بی‌رویه محصولات زرشک و زعفران که مختص خراسان جنوبی است را در سایر نقاط کشور بگیرند.

 

وی افزود: در گذشته فقط در گناباد و قاین وفردوس  زعفران کشت میشدو زرشک و زعفران محصولات تولیدی خاص خراسان جنوبی بوده اما در حال حاضر شاهد کشت بی‌رویه زعفران در شمال کشور، قم، کاشان و اصفهان هستیم که این کشت بی‌رویه زعفران در سایر استان‌ها باعث به وجود آمدن رقیب برای زعفران خراسان جنوبی شده است.

 

امام جمعه قاین بیان کرد: زعفران برند خاص خراسان جنوبی بوده و باید با برند خراسان جنوبی به سایر نقاط کشور معرفی شود.

 

حجت‌الاسلام رحمانی عنوان کرد: همان‌گونه که کشت برنج مختص شمال کشور است لازم است زرشک و زعفران که مختص خراسان جنوبی است برای این استان حفظ شود.

 

وی تصریح کرد: مسئولان باید به فکر قیمت پایه برای زرشک و زعفران به نفع کشاورزان باشند.

 

امام جمعه قاین با اشاره به قیمت پایه زرشک که روی درخت را به ازای هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند، گفت: متأسفانه شاهد حضور دلالان در منطقه و خرید زرشک به قیمت کمتر از ۱۰ هزار تومان هستیم که باعث گلایه کشاورزان شده است و باید نسبت به این موضوع نظارت صورت گیرد.

 

حجت‌الاسلام رحمانی تأکید کرد: از مسئولان درخواست دارم به داد مردم وکشاورزان منطقه برسند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.