دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28956  |  
تاریخ انتشار : 12 مهر 1398 - 15:31
فرمانده انتظامی قاین در جمع نمازگزاران:
افزایش 230 درصدی کشف کالای قاچاق در 6 ماهه سال جاری در قاین
فرمانده انتظامی قاین گفت:در 6 ماهه اول سال جاری بیش از 11 میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 230% افزایش داشته است.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ زال بیکی فرمانده انتظامی قاین در جمع نماز گزاران قاین با تبریک هفته نیروی انتظامی ،شعار امسال هفته ناجا را "پلیس هوشمند،امین مردم" عنوان کرد و گفت: امروز یکی از شعارها و برنامه های اصلی ناجا ،پیاده سازی ودنبال کردن موضوع پلیس هوشمند وامین مردم در کشور است.

 

وی امنیت و احساس امنیت را به عنوان حیاتی ترین نیاز انسان در زندگی اجتماعی و یک واقعیت عینی و ذهنی در حیات اجتماعی افراد برشمرد و گفت: دریک جامعه رو به رشد و توسعه یافته ،نظم و امنیت مطلوب وپایدار بدون مشارکت جدی و مسئولیت پذیری مردم حاصل نمی شود.

 

زال بیکی در ادامه اظهار کرد: امروز جایگاه نیروی انتظامی در عرصه امنیت کشور و پاسداری از ارزشهای دینی وانقلابی مثال زدنی است ولذا بر همین اساس در حوزه امنیت اخلاقی،مقابله با تهاجمات فرهنگی و درراستای توسعه پایدار وجنگ اقتصادی ومبارزه با کالای قاچاق در جهت تحقق منویات ورهنمودهای مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی گام های موثری برداشته است.

 

وی به برنامه های هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: با همکاری سازمان ها،نهادها وادارات وکارکنان این فرماندهی در طول هفته نیروی انتظامی ،ایستگاه امدادی ومشاوره و مددکاری در مصلی نماز جمعه،صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی با حضور مسئولان اداران و نیروهای مسلح،دیدار با امام جمعه ،ارائه خدمات مردم یاری ودرمانی در مناطق و روستاهای محروم به صورت رایگان،حضور کارشناسان انتظامی و راهور در مدارس و مساجد و ارائه نکات اموزشی به دانش آموزان وشهروندان،برگزاری نمایشگاه آسیب های اجتماعی در مدارس،بازدید از خانواده های شهدا و جانبازان،اهداء خون کارمندان انتظامی و... برگزار خواهد شد.

 

فرمانده انتظامی قاین در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات این نیرو در شهرستان پرداخت و گفت:در 6 ماهه اول سال جاری بیش از 11 میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 230% افزایش داشته است.

 

وی از صدور 1378 فقره گواهینامه و 1317 فقره پلاک گذاری وسائط نقلیه در شش ماهه اول امسال در شهرستان قاین خبر داد و گفت: در طی این مدت 2655فقره گذرنامه صادر شده است که نسبت به 6 ماهه سال قبل131 درصد افزایش داشته است.

 

زالبیکی از برگزاری 172جلسه آموزشی وتوزیع 8 هزار نسخه بروشور آموزشی در بین مردم خبرداد .

 

فرمانده انتظامی قاین در ادامه با اشاره به آمار تصادفات برون شهری و درون شهری در شش ماه اول سال جاری گفت: از ابتدای سال 708 فقره تصادف در سطح شهرستان رخ داده است که نسبت به سال قبل که 867 فقره بوده است 18 درصد کاهش داشته است.

 

زال بیکی از تماس 4 هزار و 771 با 110 خبر داد و گفت: همچنین 505 مور تماس با 197 داشته ایم که از این میزان 229 تماس تقدیر از کار کنان بوده است.

وی میزان افزایش تماس ها را نسبت به سال قبل 11 در صد اعلام کرد و گفت: میزان رضایت مندی از کارکنان 12 درصد افزایش و انتقاد از کارکنان 19 درصد کاهش داشته است.

 

فرمانده انتظامی قاین با اشاره به میزان کشفیات مواد مخدر در طی شش ماهه اخیر در شهرستان قاین گفت: 2 تن و 300 کیلو گرم انواع مواد مخدر از نوع صنعتی وسنتی در شهرستان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 68 درصد افزایش داشته است.

وی تعداد دستگیر شدگان را 506 نفر وتعداد توقیف وسائل نقلیه را 58 دستگاه خودرو و موتور سیکلت ذکر کرد.

زال بیکی از کشف تعداد 6 باند قاچاق مواد مخدر و 8 خانه تیمی  در شهرستان خبر داد .

در ادامه فرمانده انتظامی قاین اشاره به کشف سرقت در 6 ماهه اول سال جاری در شهرستان داشت و گفت: میزان سرقت نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش و کشف سرقت 12 درصد افزایش داشته است.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.