دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28948  |  
تاریخ انتشار : 8 مهر 1398 - 06:38
طی مراسمی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از زحمات 30 ماهه حجت الاسلام رحیمی تقدیر و حجت الاسلام رمضان پور به عنوان مدیر جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان معرفی شد.

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات در محل فرمانداری برگزار شد .

 

حجت الاسلام بخشی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در این مراسم  با بیان این که وقف  یک امانت است و موقوفات پشتوانه اقتصادی دین هستند گفت: در استان ما بیش از 80
وی ادامه داد: مدتهای مدیدی بود که موقوفات رها شده بود و اکنون با پیگیری های مستمر به نتایج مطلوب رسید.

حجت الاسلام بخشی پور ادامه داد: اگر می خواهید بنیه اقتصادی دین قوی شود باید موقوفات احیا گردند.

 

وی با اشاره به راه اندازی سامانه موقوفات و بقاع گفت: با توجه به راه اندازی این سامانه هر وقف برابر نیت واقف ثبت و هزینه می شود و درصدی هم بابت حفظ العین موقوفه در نظر گرفته شده است

 
وی در پایان ضمن تشکر از خدمات 30 ماهه حجت الاسلام رحیمی گفت:  ایشان تمام وسع خود را در شهرستان در جهت احیای فریضه وقف و همچنین برنامه های فرهنگی و معنوی به کار برده اند و اکنون ماموریتشان به پایان رسیده است و مسئولیت اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه را بر عهده خواهند داشت.

 

کریمی فرماندارقاین نیز دراین مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حجت الاسلام رحیمی گفت:موفقیت در حوزه عملکردی هر اداره مستلزم هم افزایی و یک کار جهادی و مضاعف است.


وی درادامه گفت:وقف به عنوان صدقه جاریه است و مسیولیت داریم همه ما این فرهنگ را در کشور نهادینه توسعه و کنیم.
کریمی با تاکید بر این که بقاع متبرکه باید به عنوان قطب فرهنگی به ان اهمیت داده شود گفت: وقف به عنوان پاسداشت میراث گذشتگان باید باشد و احیاشود و افزایش بهره وری را مد نطر داشته باشند.

وی با بیان این که وقف باید در مسیر نیت واقفین باشد از مسئولین استانی و شهرستانی خواست از ظرفیت های اداره اوقاف و امور خیریه در حوزه اشتغال زایی استفاده شود.

فرماندار قاین  بر استفاه از نیت واقفین در حوزه ازدواج جوانان و مفاهیم قرآنی نیز تاکید کرد.

حجت الاسلام رحیمی رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های خود رد طول 30 ماه خدمت در شهرستان گفت: درطول این مدت نزدیک به 300 سند مالکیت که ارزشمندترین آنها سند اراضی موقوفه بوذجمهر به متراژ69 هکتار است ثبت شده است .

وی ادامه داد:  فعالیت های عمرانی در 8 بقعه متبرکه شهرستان و بهره وری موقوفات با استفاده از بروز رسانی اجارات موقوفات و عمران و ساخت 5 دربند مغازه تجاری واخذ و بررسی 12 رای له موقوفات با پیگیری های حقوقی انجام شده است.

حجت الاسلام رمضان پور رئیس جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نیز پس از دریافت حکم مسئولیت خود به ارائه برنامه های خود پرداخت.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.