دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28912  |  
تاریخ انتشار : 31 شهر 1398 - 22:42
کلیدی که بایستی بازکننده مسیر تحقق مصوبات سفر استاندار به شهرستان قاین می بود کار قفل نمودن مجدد کارهای بر زمین مانده قاینات را در سر دارد و این حوزه ها بار دیگر کم کاری و تأخیر را تجربه خواهند کرد.

به گزارش نسیم قائن ، خاطره تلخ عدم احیای مراکز تربیت معلم قاینات (دانشگاه فرهنگیان) و بازی بچه گانه با زمین بیمارستان دوم قاین هنوز از خاطر شهروندان پاک نشده است که گویا برخورد های سیاسی و مهره چینی انتخاباتی - شش ماه قبل از انتخابات و شش ماه بعد از انتخابات – از هم اکنون کلید خورده است و در گام نخست برخوردهای شوم سیاسی، تهدید حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، آموزش دانشگاهی و ورزش شهرستان آغاز شده است و کلیدی که بایستی بازکننده مسیر تحقق مصوبات سفر استاندار می بود کار قفل نمودن مجدد کارهای بر زمین مانده قاینات را در سر دارد و این حوزه ها بار دیگر کم کاری و تأخیر را تجربه خواهند کرد .

پیگیری أخذ مجوز استقلال دانشکده پرستاری، تکمیل ساختمان دانشکده پرستاری و ادامه عملیات اجرایی، تسریع در احداث خوابگاه دانشجویی پرستاری، تعیین تکلیف وضعیت هتل نیمه تمام شهر قاین، کاوش باستان شناسی، تکمیل کمپ گردشگری، آزاد سازی اراضی و املاک محدوده تاریخی شهر قاین و آغاز عملیات اجرایی سالن ورزشی 3000 نفری شهرستان، اندکی از لیست بلند 90 مصوبه معتمدیان استاندار خراسان جنوبی است که اینک در کش و قوس انتصابات سیاسی و تعیین تکلیف زمین گرفتار آمده است .

دفتر نماینده قاینات علت عدم سفر اخیر وزیر ورزش و کلنگ زنی سالن ورزشی 3000 نفری قاین را که با تأخیر اجرایی روبروست – هفته دولت بایستی کلنگ زنی می شد - را مشکل زمین اعلام می کند و بیم آن دارد که به سرنوشت زمین بیمارستان دچار شود .

اما قطبی رئیس اداره ورزش مشکل زمین را منتفی می داند ولی از علت عدم سفر وزیر به قاینات و تأخیر مجدد در کلنگ زنی پروژه بی اطلاع است ولی نوروزی معاون عمرانی فرمانداری قاینات سفر وزیر ورزش به استان را در پی گیری برنامه های ستاد اقتصاد مقاومتی و نماینده دولت در این ستاد اعلام کرده و می گوید کلیه مجوزات سالن ورزشی أخذ و بایستی تأمین اعتبار اجرایی پروژه که مشارکتی است دنبال گردد .

اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان در حالی که تعهد 4 مصوبه مهم سفر استاندار را بر عهده دارد اما مدتی است در پی اصرار بر انتصابات سیاسی غیر مرتبط در حوزه کاری و عدم برخورداری از تجربه، معطل انتصاب مدیری خوش شانس و البته حتماً سیاسی مانده است .

در تازه ترین تصمیم نیز مدیریت شهرستان با انتصاب مدیر بومی، غیر سیاسی و دارای تجربه کاری در حوزه بهداشت و درمان مخالفت نموده و در پی انتصاب مدیری غیر بومی است که توسعه آموزش دانشگاهی شهرستان را به مخاطره خواهد انداخت .

 پاسخ و اقدام مدیریت شهرستان و پیگیری علت تکرار این اتفاقات و خالی ماندن کرسی های مدیریتی قاینات علی رغم وجود افراد بومی توانمند که - حداقل - در مورد دانشکده پرستاری و میراث فرهنگی مصداق کامل دارد و ادامه تأخیر در آغاز و اجرای پروژه ها حتی اگر دستور نماینده عالی دولت در استان را داشته باشد از سوی بزرگان قاینات، انشاء الله که مطالبه گزافی از سوی شهروندان نخواهد بود .

یاداشت:محمد رضا فرخی

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.