دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28838  |  
تاریخ انتشار : 21 مرد 1398 - 00:11
امام جمعه قاین با بیان این که خبرنگاری نماد رشد و توسعه هر جامعه ای است گفت: حرفه خبرنگاری آگاهی دادن به جامعه و افزایش بصیرت است .

به گزارش نسیم قائن ، آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان قاینات روز گذشته در محل فرمانداری این شهر برگزار شد .

دراین جلسه میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین با تاکید بر این که مشکل عمده نشریات محلی مالی است ، خواستار توجه بیشتر مسئولین بویژه ادارات و نهادهای شهرستان و شرکت های خصوصی و تشکل های مردمی  در این خصوص شد .

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این مراسم ضمن تبریک عید قربان با تاکید بر اینکه خبرنگار باید امانت دار خوبی باشد اظهار داشت :  در کار خبری نقاط قوت و ضعف باید در کنار هم دیده شود و بین تخریب و انتقاد سازنده، تفاوت بسیار است.

وی با ابراز خرسندی از دیدگاه تحلیلگر و قلم خوب خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان قاینات ، قداست قلم و صداقت خبر را رسالت مهم خبرنگاران برشمرد .

امام جمعه قاین با بیان این که  خبرنگاری نماد رشد و توسعه هر جامعه ای است گفت: حرفه خبرنگاری آگاهی دادن به جامعه  و افزایش بصیرت است و در پی این افزایش بصیرت دغدغه های مردمی هم ایجاد می شود.

 

مهندس کریمی فرماندار نیز در آئین مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهارکرد:يکي از مهمترين رسالت هاي خبرنگاران، ارائه تصوير واقع بينانه از شرايط شهرستان در اذهان و افكار عمومي است. زیرا ارائه تصویر نادرست و مخدوش اگر جايگزين تصوير واقعي شود؛جامعه مستعد ايجاد التهاب و اتخاذ تصميمات خطرناک مي گردد.

فرماندار در ادامه افزود: یکی از وظايف اصلي و اولويت هاي مهم شهروندان مسئول،جامعه دانشگاهي،جامعه مدني،خبرنگاران،فعالان و سياستگذاران عرصه عمومي، تلاش براي ترسيم تصوير واقع گرايانه و سوق دادن فضاي رسانه اي شنيداري و فضاي اجتماعي به سمت واقع گرايي است.  

دراین مراسم تعدادی از خبرنگاران  نیز به بیان دیدگاهها و نظرات و مشکلات پیش رو پرداختند.

در پایان نیز از خبرنگاران فعالان شهرستان تجلیل شد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.