دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28824  |  
تاریخ انتشار : 13 مرد 1398 - 23:54
فرماندار قاین گفت:با توجه به ایرادات وارده به میدانهای ورودی شهر قاین باید ظرف مدت یک ماه بررسی های لازم انجام شود و طرح اصلاحی با کم ترین هزینه ارائه گردد .

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز دومین جلسه شورای ترافیک شهرستان قاینات با دستور جلسه  احداث چند میدان در نیمبلوک،اسفشاد،آرین شهر ،قاین به مدت 3 ساعت برگزار شد.

شورای ترافیکی که می توان آن را یکی از کم سابقه ترین شوراهای ترافیک شهرستان قاینات در طی چند سال اخیر ذکر کرد.

درابتدای جلسه نوروزی معاون امور برنامه ریزی و عمرانی فرماندار قاین با قرائت دستورات جلسه شورای ترافیک قاینات گفت:طبق دستور فرماندار قبل از برگزاری این جلسه ،کمیته فنی برگزار و درخواست های ارسالی به فرمانداری در کمیته فنی بررسی و جهت تایید به جلسه شورای ترافیک شهرستان ارسال شده است و پس از تایید به شورای ترافیک استان ارسال خواهدشد.

احداث میدان روستای اسفشاد،احداث میدان فرخ آباد در مسیر امام زاده زید به بلوار فرخ آباد،احداث میدان نیروگاه در ورودی شهر قاین،احداث میدان در ورودی نیمبلوک و ایجاد مجتمع در آرین شهر،ساماندهی حاشیه میدان طلای سرخ، و اصلاح میدان شهید کاوه  از جمله دستور کارهای دومین جلسه شورای ترافیک شهرستان قاین در سال جاری بود.

میرزایی مشاور و کارشناس طرح در خصوص هریک از دستورالعمل ها طرح ها و پیشنهادات خود را ارائه داد.

بسیاری از این طرح ها در شورای ترافیک شهرستان مورد نقد فرماندار و مسئولین قرار گرفت و پس از شور و مشورت برای تایید نهایی به شورای ترافیک استان ارسال شد.

محمد زاده رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قاین در این جلسه با بیان این که تصادفات فوتی در 4 ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است و فقط1 فقره فوتی داشته ایم گفت: تصادفات جرحی در سطح شهرستان قاینات و شهرهای تابعه افزایش 7 دهم درصدی داشته است.

وی  با بیان این که میزان تصادفات خسارتی نیز به نسبت سال گذشته افزایش داشته است گفت: موتورسواران بیشترین تصادفات جرحی را داشته اندو 60 درصد مجروحین به موتور سواران بر می گردد.

محمد زاده به ورود کامیون ها به سطح شهر و افزایش میزان تصادفات جرحی در سطح شهر نیز اشاره کرد و گفت: گلایه های بسیارزیادی از مردم برای پارک کامیون ها در اماکن عمومی داشته ایم  و تذکراتی هم داده شده و حتی جریمه هم صورت گرفته است اما این موضوع باید به صورت عُمقی حل شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قاین در ادامه به میدان شهید کاوه نیز اشاراتی داشت و گفت: میدان جدید الاحداث کاوه و میدان ورودی خیابان معلم  از نظر شورای ترافیک تایید نشده است و هرگونه حادثه ای که دراین میدان ها  رخ دهد عواقب کار بر عهده شهرداری خواهد بود و بایستی میدان ها هر چه سریعتر اصلاح شود.

کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با تاکیدبر این که طرح هایی که برای شهرستان ارائه می شود باید یک آینده نگری  داشته باشد گفت: طرح های ترافیکی باید بر اساس طرح جامع شهری ریخته شود.

وی به موضوع میدان های احداث شده در بلوار اصلی و ورودی شهر گفت: با توجه به ایرادات وارده به میدانها باید ظرف مدت یک ماه بررسی های لازم انجام شود و طرح اصلاحی با کم ترین هزینه ارائه گردد .

کریمی گفت: اطلاع رسانی کامل به مردم نیز باید صورت گیردو دستگاههای متولی  افکار عمومی را دراین زمینه به درستی توجیه کنند .

وی بر مصوبه شورای ترافیک استان برای کلیه طرح های ارائه شده تاکید کرد و گفت: طرح هایی که به شورای ترافیک استان ارسال می شود باید آینده نگری در آن وجود داشته باشد و تمام جهات در آن لحاظ شود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.