دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28797  |  
تاریخ انتشار : 26 تير 1398 - 22:45
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان قاینات گفت: فعالیتهای تبلیغاتیِ نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس بطور مستمر رصد و اخبار و اسناد مربوطه برای شورای محترم نگهبان ارسال میگردد.

به گزارش نسیم قائن ،علی محمد صادقی رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان قاینات عصر امروز بمناسبت 26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان با حضور در پایگاه خبری نسیم قاین در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت: بعنوان بازوی نظارتی شورای نگهبان در حال انجام مقدمات ؛ پیش بینی و سازماندهی ناظرین برای انتخابات دوم اسفند هستیم.

صادقی با تبریک سی و نهمین سالگرد تاسیس شورای نگهبان گفت یکی از نهادهای مهم و تعیین کننده در نظام جمهوری اسلامی ایران، نهاد شورای نگهبان است و برای بنده مایه ی بسی افتخار و سعادت است که بعنوان ناظر شورای محترم نگهبان همکاری می نمایم.

وی در ادامه اظهار داشت هم اکنون بیش از 500 نفر عضو مردمی که اکثریت آنان آموزشهای لازم را دیده اند با دفتر نظارت شهرستان همکاری میکنند و این آمادگی وجود دارد که بعد از تعیین هیات نظارت استان و شهرستان ؛ همه ی آنان سازماندهی و تعیین تکلیف شوند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این شهرستان در ادامه افزود: اواخر سال گذشته ( اسفند 1397) با تصویب دولت محترم و ابلاغ أن توسط معاون اول ریاست جمهوری ، تعداد هفت آبادی از شهرستان زیرکوه منتزع و به بخش مرکزی شهرستان قاینات ملحق گردید اما این الحاق تغییر محسوسی در بُعد نظارتی و روند برگزاری انتخابات ایجاد نخواهد کرد و ان شاءالله در سایه تعامل و همکاری با مجریان محترم و سایر دست اندرکاران ؛ همچون گذشته شاهد برگزاری انتخاباتی سالم در این شهرستان باشیم .

علی محمد صادقی در خاتمه با استناد به اصل 99 قانون اساسی و استفساریه آن ؛ ضمن یادآوری مجدد بر استصوابی بودن نظارت شورای نگهبان تاکید کرد وگفت:ناظرین انتخابات کار تشریفاتی انجام نمی دهند بلکه در عین تعامل و همدلی با مجریان و سایر عوامل انتخابات ؛ چنانچه تخلفی مشاهده کنند بر اساس شیوه های قانونی ، جلوی وقوع تخلف را میگیرند و در حال حاضر نیز روزانه تبلیغات انتخاباتی داوطلبین احتمالی مجلس در فضاهای حقیقی و مجازی رصد می شود و اخبار مربوطه برای شورای محترم نگهبان ارسال میگردد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.