دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28782  |  
تاریخ انتشار : 14 تير 1398 - 15:24
امام جمعه قاین گفت:زائرین ما بایستی آبروی تشیع و ایران را حفظ کنند و با حرکات و رفتار و کردار خود مایه افتخار باشند .

به گزارش نسیم قائن ، 

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به موضوع ازدواج در اسلام اشاره کرد و گفت: ازدواج موجب آرامش خاطر انسان می شود و انسان های اهل خرد می فهمند که ازدواج جزء آیات الهی است .

وی ادامه داد: ازدواج هایی که عاقلانه باشد دوام آن عاشقانه است و افراد در کنار همدیگر احسایس مسئولیت وآرامش خاطر می کنند و هردو احتیاج به محبت و مهرورزی دارند.

حجت السلام رحمانی در ادامه با اشاره به ولادت حضرت معصومه (س)و دهه کرامت گفت: وجود دختر برای هر خانواده ای مبارک است .

وی افزود:فاطمه معصومه(س)دارای جایگا بسیار وزینی است و شفاعت از جمله مقامات والای حضرت معصومه (س)است.

امام جمعه قاین  درادامه خطبه های این هفته به اعزام کاروان های حج به مکه اشاره کرد و گفت: همان طور که رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران حج تاکید داشتند زائرین ما بایستی آبروی تشیع و ایران را حفظ کنند و با حرکات و رفتار و کردار خود مایه افتخار باشند و کاری نکنند که در مکه که کانون دشمنی با ایران است مایه ننگ شوند.

وی به موضوع برائت از مشرکین اشاره کرد و گفت: آمریکا و عربستان سعودی و امارات ظالمان عالم هستند و موضوع اصلی این است که مسئله بیت الله الحرام وحج هم عبادی و هم سیاسی است و نباید گول حرفها و مغلطه های دیگران را خورد و در مراسم برائت از مشرکین شرکت نکرد.

 

حجت الاسلام رحمانی  در پایان خطبه های نماز جمعه به موضوع مالیات اشاره کرد و گفت:اعتراضات مردمی بارها به مسئولین منتقل شده است و از مشکلات هم خبر دارند اما موضوع این است که وجوهات خمس و زکات و.. برای ساخت جاده و راه آهن و تونل و .. که نمی شود استفاده کرد و حکومت هم دستوراتی از جمله پرداخت مالیات دارد وبه خصوص در این شرایط تحریم وتنگنای اقتصادی دولت به مالیات نیاز دارد ودر نظام جمهوری اسلامی ایران همان طور که خمس و زکات واجب است مالیات هم واجب است اما حرف ما به دولتمردان این است که مردم ستمدیده و تحریم شده را درک کنید وبه دادشان برسید چرا که مشکلات اقتصادی توان مردم را می گیرد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.