دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28768  |  
تاریخ انتشار : 4 تير 1398 - 07:30
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین:
اعزام ۳۶۰ مبلغ به نقاط مختلف شهرستان قاینات
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از اعزام ۳۶۰مبلغ به نقاط مختلف این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت:در حال حاضر۳۲ روحانی مستقر و طرح هجرت در شهرستان قاینات حضور دارند.

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین در دیدار روحانیون و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی قاین با امام جمعه این شهرستان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام راحل (ره) بنا به ضرورت ساماندهی امور تبلیغات دینی تشکیل شد.

وی افزود: امروز با گذشت بیش از سه دهه از عمر با برکت این تشکیلات، گام های زیادی را برای آگاه سازی جامعه برداشته و نقش وافری را در هدایت مردم در مسائل دینی داشته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین با بیان این که اول تیرماه سالروز سازمان تبلیغات اسلامی مبنی بر فرمان امام در سال ۱۳۶۰ است، گفت: سازمان تبلیغات منشاء برکات و خیرات در کشور و در شهر و روستاها بوده است.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان تبلیغات در شهرستان، اظهار کرد: یکی از فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی شبکه تبلیغ آن است که اعزام مبلغین به نقاط مختلف شهر و روستاها به روش های کوتاه مدت، بلند مدت و دعوت از نخبگان حوزوی را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۶۰ مبلغ به اقصی نقاط شهرستان در مناسبت های مختلف اعزام شده اند، عنوان داشت: در حال حاضر۴۲ روحانی مستقر و طرح هجرت در شهرستان قاینات حضور دارند که ۳۲ روحانی در حوزه کاری بخش مرکزی و بخش سده هستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین از حضور مبلغینی از مشهد و قم در ایام مختلف سال در شهرستان قاین خبرداد و گفت:همایش طلایه داران تبلیغ هرساله درآستانه ماه مبارک رمضان با حضور مبلغین و طلاب و روحانیون برگزار می‌شود و دراین همایش،شاخصه های زیادی از جمله جایگاه ولایت و آسیب های اجتماعی، مباحث صرفه جویی در آب و برق و مسائل روز به مبلغین یادآوری می‌شود تا در جلسات متعدد برای مردم مسائل تبیین می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ۷ موسسه قرآنی در شهرستان و ۱۵خانه قرآن روستایی در مراکز پرجمعیت فعالیت می‌کنند و سال گذشته نیز ۲۰۰ کلاس قرآنی با اعتبار بالغ بر ۱۴۰ میلیون ریال در شهرستان برگزار شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین از شناسایی ۱۸۰ هیئت مذهبی و کد دار کردن هیئات مذهبی خبر داد و گفت: همچنین تاکنون ۲۰۰ مداح و نوحه خوان نیز در شهرستان قاینات شناسایی شده اند.

حجت‌الاسلام علیپور از اعزام ۷۰ روحانی به مدارس شهرستان خبرداد و گفت: گفتمان های دینی نیز در ۱۰۰ مدرسه و مسجد شهرستان در سال گذشته برگزار شده است.

وی همچنین از برگزاری کلاس های اوقات فراغت در ۲۵ پایگاه تابستانی خبر داد و گفت: برگزاری اردوهای دانش آموزی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری مراسم معنوی اعتکاف، برگزاری مراسم در مناسبتهای مختلف در طول سال از جمله فعالیتهای سازمان تبلیغات شهرستان در سال گذشته بوده است.

حجت‌الاسلام علی پور از ساخت ۳۲ خانه عالم روستائی به همت سازمان تبلیغات خبر داد.

حجت‌الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین نیز در این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مبلغین و روحانیون وظیفه بسیار مهمی در آگاهی بخشی به مردم برعهده دارند.

وی افزود: روحانیون دراجرای این نقش مهم خود باید توجه داشته باشند که در این راه ثروت اندوزی و مال اندوزی برایشان مهم نباشد بلکه به‌عنوان مبلغ مذهب تشیع باید دیانت داشته باشند.

وی خطاب به روحانیون گفت: تبلیغات دین مبین اسلام را فدای امور سیاسی نکنید و ورود به مسائل سیاسی به گونه ای باشد که آسیبی به دین و روحانیون وارد نشود.

حجت‌الاسلام رحمانی بهره برداری درست از تاریخ را یکی دیگر از توصیه های لازم به روحانیون دانست و گفت: یک روحانی و مبلغ دین باید به مسائل دینی و مذهبی به خوبی آگاهی داشته باشد و مطالعه را درسرلوحه کار خود قراردهد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.