دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28767  |  
تاریخ انتشار : 4 تير 1398 - 07:25
مسئول دفتر بسیج دانش آموزی قاین از آغاز اردوهای طرح هجرت3 با حضور 100 دانش آموز در تابستان 98 خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، محسن علی زاده مسئول دفتر بسیج دانش آموزی شهرستان قاین در گفتگو با خبر نگار ما ، با اشاره به برگزاری طرح هجرت 3 به همت دانش آموزان شهرستان قاین گفت: این اردوها در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت جلب مشارکت نوجوانان و جوانان در ساخت و ساز کشور برگزار می‌شود.

 

وی افزود: طرح هجرت 3 جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با شرکت درعرصه های مرمت،بهسازی و زیباسازی مدارس و... و به منظور شناسایی ،هدایت و به کارگیری قابلیتها ،توانمندیها و تجربیات و تخصص دانش آموزان ،افزایش دلبستگی دانش آموزان به فضاهای آموزشی برگزار می شود.

 

مسئول دفتر  حوزه بسیج دانش آموزی قاین  ،مشارکت دانش آموزان در حفظ و نگهداری فضاهای آموزشی،آشناسازی دانش آموزان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیتهای گروهی را از دیگر اهداف اردوهای طرح هجرت 3 در بین دانش اموزان برشمرد وگفت:در طول اجرای دوره نیز کلاس های تربیتی و ترویج فرهنگ اسلامی با حضور روحانی طرح برگزار می شود.

 

وی در ادامه اظهارکرد: امسال 100 نفر در قالب 800 نفر روز در فعالیت های تابستانی طرح هجرت 3 شرکت خواهند کرد.

 

علی زاده اعزام 3 گروه جهادی از دانش آموزان در قالب اردوهای 7 روزه در جهت خدمات رسانی به مناطق محروم در تابستان را از دیگر برنامه های بسیج دانش آموزی در سال جاری برشمرد .

وی از آغاز اردوهای طرح هجرت 3 در بین دانش آموزان دختر و پسر شهرستان در سطح مدارس خبر داد و و گفت: این طرح که در دو بخش دانش آموزان دختر و برادر از اول تیر ماه آغاز شده است  تا پایان تابستان با مشارکت فعال دانش آموزان برگزار ادامه خواهد داشت.

علی زاده در پایان گفت:سال گذشته قریب به 2هزار نفر روز دانش آموز در غالب 15 گروه در سطح مدارس شهرستان به کارهای جهادی پرداختند.

وی اضافه کرد:  اردوهای طرح هجرت به همت حوزه های بسیج دانش آموزی  شهید فهمیده و حضرت خدیجه(س) در دو بخش خواهران و برادران اجرا خواهد شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.