دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28745  |  
تاریخ انتشار : 23 خرد 1398 - 00:27
مدیر جهاد کشاورزی قاین از موفقیت طرح توسعه آبیاری نوین در شهرستان قاین خبرداد وافزود: برای این طرح محدودیت اعتباری نداریم واز 12 میلیارد و700 میلیون تومان تخصیص استان در سال گذشته 6 میلیاردو 700 میلیون تخصیص را قاینات به خود اختصاص داده است.

به گزارش نسیم قائن ، سید عبدالحسین سجادی مدیر جهاد کشاورزی قاین در نشست خبری با اصحاب با اشاره به سفرمهندس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان قاینات گفت: در سفری که روز پنج شنبه 23 خرداد انجام خواهد شد تعدادی از پروژه های بخش کشاورزی در آرین شهر و خضری دشت بیاض به بهره برداری خواهد رسید .

وی  به  بهره برداری از 16 پروژه در بخش کشاورزی  اشاره کرد و گفت:کشت نشائی و برداشت غلات در خضری دشت بیاض از جمله برنامه های  سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی به قاینات خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی قاین در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت های این مدیریت در  سال گذشته با اشاره به احیا و مرمت 14 رشته قنات به طول 3 هزار و 240 متر با اعتبار 9 میلیون و 580 هزار ریال گفت:5باب استخر ذخیره اب کشاورزی با اعتبار 470 میلیون ریال،انتقال اب کشاورز ی به میزان 1400 متر وبا اعتبار 800 میلیون ریال آبیاری تحت فشار به میزان 350 هکتار و با اعتبار 3720 هزار ریالو آبیاری کم فشار به میزان1300 هکتار وبا اعتبار 6700 هزار میلیون ریال از جمله اقدامات عملکرد اداره امور فنی و زیربنایی جهاد بوده است.

 

وی به عملکرد واحد طرح وبرنامه این اداره گفت: تسهیلات خسارت سیل زدگی به مبلغ 120000میلیون ریال،تسهیلات سرمایه ای آب و کشاورزی 392 طرح به مبلغ218 میلیون ریال،صنایع تبدیلی و تکمیلی 14 طرح به مبلغ 155163 میلیون ریال ،گلخانه 21 طرح به مبلغ 11775میلیون ریال،سرمایه در گردش باغات911 طرح به مبلغ 249835 میلیون ریال،تسهیلات مشاغل خانگی مستقل 16طرح به مبلغ 1640 میلیون ریال،تسهیلات مشاغل خانگی پشتیبان 48طرح به مبلغ 25830 میلیون ریال ،طرح مصوب اشتغال روستایی 104 طرح به مبلغ 117550 میلیون ریال ،طرح های مکانیزاسیون 83 طرح به مبلغ 44370 میلیون ریال از جمله اقدامات مهم در این حوزه بوده است.

سجادی پیگیری و همکاری در توزیع 75 تن شکر طرح تنظیم بازار خانواده به اتفاق اتحادیه تعاون روستایی،پیگیری و توزیع 107تن میوه طرح تنظیم بازار نوروزی ،پیگیری توزیع 13/5 تن گوشت منجمد مرغ را از جمله عملکردهای واحد تنظیم بازار ذکر کرد و گفت: یکی از سیاستهای جهاد کشاورزی در سال جاری افزایش تولید محصولات گلخانه ای بدون محدودیت ،اصلاح نژاد دام های سبک و سنگین و تغییر الگوی کشت محصولات زراعی و باغی است و امیدواریم که در سال جاری بتوانیم گام های موثری برداریم.

 

مدیر جهاد کشاورزی قاین با بیان این که ازکشت محصولات پرآب بر در خراسان جنوبی و قاینات باید جلوگیری شودگفت: سال گذشته توسعه اراضی زرشک از 4 هزار هکتار به 6 هزار هکتار و افزایش کاشت گل محمدی و عناب را داشته ایم .

 

وی افزود:کشت نشایی برای اولین بار اجرای کشت نشائی چغندر قند را در سطح استان در قاینات داشته ایم که نتایج بسیار خوبی نیز حاصل شده است.

 

سجادی به ظرفیت تولید ماهی در شهرقاین اشاره کرد و گفتک: سال گذشته 240 تن ماهی تولید شده است و استخرهای این شهرستان ظرفیت تولید 850 تن ماهی را دارند.

وی از رها سازی 110 هزار قطعه ماهی در استخرهای شهرستان خبرداد .

مدیر جهاد کشاورزی قاین ازطرح توسعه آبیاری نوین در شهرستان قاین به عنوان انقلابی یاد  و گفت: برای این طرح محدودیت اعتباری نداریم.

 

 وی افزود:از 12 میلیارد و700 میلیون تومان تخصیص استان در سال گذشته  6 میلیاردو 700 میلیون تخصیص را قاینات برای این طرح  گرفته است.

 

سجادی برگزاری دوره های اموزشی وترویجی کشاورزان و دامداران ،ایجاد صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی،برگزاری دوره های آموزشی وترویجی بهبود تغدیه  و.. از دیگر برنامه های جهاد نام برد و گفت:پرداخت یارانه نهال و گیاهان دارویی ،تهیه و توزیع انواع کودهای ریز مغذی،کودهای فسفاته ،نظارت بر عملیات کاشت،داشت وبرداشت محصولات زارعی،آبی و... احداث بند های خاکی ،ارائه خدمات پشتیبانی به عشایر،توزیع علوفه ،توزیع آرد ،توزیع کپسول و.. ویژه عشایر،واکسیناسیون دام،صدور مجوز حمل قرنطینه ای ،نظارت بر کشتار دام سبک و سنگین و....از دیگر برنامه های ادارت تابعه مختلف ذکر کرد.

درپایان از خبرنگاران شهرستان قاینات با اهداء لوح و هدیه نقدی به پاس اطلاع رسانی اخبار جهاد کشاورزی  قدر دانی شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.