دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید

آخرین اخبار

کد مطلب: 28738  |  
تاریخ انتشار : 19 خرد 1398 - 22:59
شرکت دانش بنیان ویوان قاین تنها واحدی در کشور است که با تولید مواد مغذی خوراک دام، طیور و آبزی زمینه تولید فرآورده های دامی سالم تر را فراهم کرده و رقیب محصولات خارجی شده است.

به گزارش نسیم قائن ، مدیر این شرکت دانش بنیان گفت: این واحد توانسته با تولید افزودنی ها و مکمل های خوراک دام، طیور و آبزی، علاوه بر ارتقاي سلامتي فراورده های دامي سبب افزايش سودآوري و بهره وري این واحدهای تولیدی شود.

میرزاده افزود: این محصولات، تاثير قابل توجهی در حذف سموم قارچی قطبی و غیر قطبی نظیر آفلاتوکسین، زیرالنون و اکراتوکسین در خوراک دام و طیور دارد و از انتقال این سموم به شیر و گوشت جلوگیری می کند.

وی ظرفیت تولید این واحد دانش بنیان را سالانه 35 هزار تن اعلام کرد و افزود: توکسین بایندرهای آلی و معدنی و انواع پلت (بنتونیت فرآوری شده) بایندرهای تخصصی خوراک دام، طیور و آبزیان از تولیدات این شرکت است.

ضد قارچ ها (توکسین بایندرهای چند جزئی و تک جزئی) برای جلوگیری از مضرات کپک زدگی ها و سموم قارچی به خوراک دام و طیور اضافه می شوند، محصولات بافری در افزایش چربی شیر و تولید شیر(اکسید منیزیم) تاثیر بسزایی دارند، محصولات پلت چسبان برای افزایش کیفیت خوراک پلت و بهبود کارایی دستگاه های تولید پلت مورد استفاده قرار می گیرند و بایندرهای ویژه خوراک آبزیان، مقاوم به آب و محصولاتی برای حیوانات خانگی هستند.

مدیر شرکت ویوان گفت: محصولات این شرکت علاوه بر استفاده در بیش از 470 کارخانه خوراک دام و طیور و 600 مرغداری ایران، به کشورهای اروپایی و حوزه خاورمیانه نیز صادر می شود.
میرزاده افزود: محصولات مشابه محصولات شرکت ویوان تاکنون از سایر کشورها و با قيمتهاي بالا وارد كشور می شد و بسیاری از دامداران و مرغداران و واحدهای تولیدی یا قادر به تهیه این محصولات مهم و حیاتی نبودند و یا با تهیه آن ارز بسیار زیادی از کشور خارج می شد که اکنون با تولید این محصولات دراین شرکت دانش بنیان، علاوه بر صرفه جویی ارزی در کشور، دغدغه تهیه این تولیدات برای واحدهای پرورشی دام و طیور نیز برطرف شده است.
70 نفر در شرکت دانش بنیان ویوان قاین بطور مستقیم مشغول به کار هستند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.