دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28689  |  
تاریخ انتشار : 20 ارد 1398 - 09:17
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: ۷۵روحانی در شهر و روستاهای قاین برای نشر، توسعه و ترویج فرهنگ غنی معارف اسلامی و دینی در ماه مبارک رمضان فعالیت خواهند کرد.

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپور، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین، حضور روحانی و مبلغ در مساجد و تکایا را امری ضروری دانست و گفت: ماه رمضان ماه تعبد، بندگی و خودسازی و تزکیه نفس در مقابل هواهای نفسانی است.

وی افزود: ماه رمضان فرصتی است تا بتوانیم توشه ای برای خود در آخرت مهیا کنیم.

حجت‌الاسلام علیپور با بیان اینکه استقرار روحانی در روستاها زمینه ساز امور فرهنگی است گفت: ۷۵ روحانی مستقر،طرح هجرت و مبلغین بومی و همچنین اعزامی از مشهد و قم درطول ماه مبارک رمضان برای نشر و توسعه و ترویج فرهنگ غنی معارف اسلامی و دینی در ماه مبارک رمضان فعالیت خواهند کردد.

حجت‌الاسلام علیپور، برگزاری همایش عملیات رمضان ۱۴۴۰ درآستانه ماه مبارک رمضان با حضور حجت‌الاسلام رحمانی امام جمعه شهرستان قاین در روزهای گذشته از جمله برنامه هایی دانست که جهت آشنایی بیشتر مبلغین در راستای برنامه های گفتمان ولایت برگزار گردید.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین با اشاره به حضور مبلغین از حوزه های علمیه قم و مشهد وهمچنین روحانیون بومی شهرستان وحضور آنها در مساجد شهر و روستا در طول ماه مبارک رمضان گفت: محورهای سخنرانی این افراد تبیین جایگاه ولایت فقیه،آسیب های اجتماعی،سبک زندگی اسلامی،تبیین آسیب ماهواره،شبکه های اجتماعی اینترنتی و موبایلی و راههای مقابله با آن،زکات و... خواهد بود.

وی برگزاری نماز جماعت، برنامه های قرآنی، احکام، مسائل دینی و فرهنگی را از جمله برنامه هایی دانست که در ماه مبارک رمضان توسط این تعداد روحانی و با مشارکت گسترده مردم انجام می‌شود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.