دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28686  |  
تاریخ انتشار : 16 ارد 1398 - 23:33
به مناسبت هفته ی بزرگداشت مقام معلم جمعی از ناظرینِ فرهنگی دفتر نظارت وبازرسی انتخا بات با امام جمعه شهرستان قاین دیدار کردند.

به گزارش نسیم قائن ، در ابتدای جلسه رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان قاینات با گرامیداشت یاد و نام استاد شهید مرتضی مطهری مطالبی در وصف مقام شامخِ معلم بیان کرد سپس با اشاره به اعلام رسمیِ زمان ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی از سوی وزارت کشور در رسانه های جمعی و ابلاغ تقویمِ اجرایی انتخابات از سوی دفتر نظارت استان ، گفت عملا فعالیتهای نظارتیِ دفاتر آغاز شده و باید از هم اکنون وظایف قانونی مربوط به فرایند انتخابات از جمله  شناسایی نامزدهای احتمالی _ زمان استعفای کاندیداها از مناصب دولتی  تبلیغات زود هنگام برخی افراد و جریانها و جذب و پالایش شبکه ی بزرگ ناظرین امین و.... مورد توجه دقیق قرار گیرد .علی محمد صادقی در ادامه با اشاره به ضرورت بصیرت افزاییِ ناظرین بر لزوم آشنایی ناظرین با مسائل روز نظیر بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی تاکید کرد وخواستار تعامل و همکاری بیشتر ائمه ی محترم جمعه با دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این شهرستان شد .

 در ادامه حضرت حجه الاسلام رحمانی امام جمعه قاین با تاکید بر امر خطیر نظارت و صیانت از آرای مردم  به فرمایشی از حضرت علی (ع) استناد کرد و گفت: بدبخت ترین مردم کسی است که دین خود را به دنیای دیگران بفروشد . لذا ناظرین شورای نگهبان را به رعایت امانت داری و حفظ بی طرفی توصیه نمود.

امام جمعه ی قاین با بیان برخی از تجربیات اجرایی و نظارتی خویش در انتخاباتهای گذشته  نقش و جایگاه فقها و حقوقدانان شورای نگهبان را نقشی تعیین کننده دانست و با ابراز خرسندی از کار تشکیلاتی و نظام مند این نهاد خاطر نشان کردامروزه شورای نگهبان در تمام نقاط کشور امکانات و نیروهای بصیر ،آگاه به وظایف قانونی و آماده به کار را در اختیار دارد که همه ی اینها از برکات و ثمرات خون هزاران شهید است که با نثار جان خویش به نظام و انقلاب ارزانی داشته اند .

در خاتمه حجت الاسلام رحمانی برای حضور در محافل ناظر نهاد و آموزشهای لازم در حوزه اخلاق و نیز تبیین بیانیه ی مهم مقام معظم رهبری ( موسوم به گام دوم انقلاب ) اعلام آمادگی نمود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.