دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28683  |  
تاریخ انتشار : 13 ارد 1398 - 16:20
امام جمعه قاین گفت:متولیان امر می خواهند که با اجرای سند 2030 دانش آموزانی و فرزندانی با تفکر اروپا درست کنند.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی  وبا اشاره به دیدار معلمان با مقام معظم رهبری گفت: رهبری سال گذشته در اردیبهشت 97 نقدهای خود برسند2030 را آغاز کردند و امسال نیز مجددا نکات جالب توجه و قابل فهمی بیان کردند.

 

وی به قضیه 11 سپتامبر در زمان بوش پسر و حمله به افغانستان و مبارزه با تروریست اشاره کردو گفت:درآن زمان با وقاهت و پررویی اعلام کردند که همه کتابهای معارف دینی از مدارس ایران بایستی خارج شود چرا که دراین کتابها آموزش تروریستی می بینند و بعد ها در مقابل ما می ایستند.

حجت الاسلام رحمانی درادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند اینها با ارائه این سند می خواهند در مدارس و دبیرستانهای خودمان برای آنها سرباز ورعیت تربیت کنند گفت: متاسفانه در  مهدها نیز شاهد برنامه های رقص و پایکوبی در بین کودکان هستیم و هرچند که بهزیستی وآموزش و پرورش بارها درهمین شهرستان اعلام داشته اند که هرگونه ناهنجاری دیده شد به ما اعلام شود اما اصل واقعیت این است که متولیان این امر می خواهند که با اجرای سند 2030  دانش آموزانی و فرزندانی با تفکر اروپا درست کنند.

حجت الاسلام رحمانی به موضوع سند 2030 وارتباط آن با یونسکو اشاره کرد و گفت: عده ای براین باوردند که این سند یک سندبین المللی است و ربطی به آمریکا و اروپا ندارد اما ما می گوییم این خیلی خوش باوری است چرا که سازمان ملل در دست استکبار جهانی است و نمونه آن هم قتل عام کودکان یمن وبه خاک و خون کشیدن مردم افغانستان و پاکستان است که هیچ رسانه ای این مسائل را مطرح نمی کند اما اگر در ایران یک قاتل اعدام شود همین مدعیان حقوق بشر آن را در بوق و کرنا می کنند.

 

وی ادامه داد:آیا سازمان ملل و حقوق بشری که  در دست آنهاست می خواهد  برای ما غصه بخورند و بچه تربیت کنند؟

امام جمعه قاین درادامه سخنان خود بیان داشت: آنچه برای ما تعجب برانگیز و جای سوال دارد این است که در کشوری که 40 سال از انقلاب شکوهمند آن می گذرد و رئیس دولتش بایستی حکم تنفیذش را از مقام ولایت فقیه دریافت کند و الا که دستور او هیچ نفوذی در ملت ندارد چطور می شود که بدون طی کردن مراحل قانونی سند را می پذیرد و مصوب می کند و دستور اجرایی شدن ان را هم می دهد؟؟

وی گفت: این سند علاوه بر این که با اسناد بالادستی که هم حافظ آموزه های دینی و هم حافظ امنیت ملی می باشد متناقض و ناسازگار است با همه ارکان اصول دین ما نیز ناسازگار است.

حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:2030 با جهاد،امر به معروف و نهی از منکر،عفت و تحکیم خانواده سازگاری ندارد و مبنای مخالفت مقام معظم رهبری همین است که سند 2030 مستقیما در برابر اصول اعتقادات مردم و فروع دین می باشد.

امام جمعه قاین درادامه سخنان  خود گفت:چه طور می شود سندی در کشور انقلابی که پایه واساس آن دستاورد خون و جهاد است ودشمنان برایش  این همه تنگاههای اقتصادی ایجاد کرده اند و دولت مردان متوجه نشوند و آن را بپذیرند و دستور اجرای آنر ا صادر کنند ؟؟؟

وی با اشاره به سخنی از امیرالمومنین گفت: سرمنشا همه فتنه ها هوای نفس وامیال نفسانی است و در هرکجا فتنه ای را دیدید این ناشی از هوای نفس است  وافرادی که تابع هواهای نفسانی هستند مقداری از حق و مقداری از باطل را بایکدیگر مخلوط  می کنند و جوانان عزیزی که تحصیلات عمیق ولازم را ندارند فکر می کنند این حق است و باور می کنند.

حجت الاسلام رحمانی در پایان به فرارسیدن ماه رمضان نیز اشاراتی داشت و گفت: امام حسن عسگری می فرمایند: خداوند به این خاطر یک ماه روزه داری را برمردم واجب کرد که توانگران درد گرسنگی را بچشند و در نتیجه به نیازمندان کمک کنند.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.