دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28671  |  
تاریخ انتشار : 9 ارد 1398 - 16:38
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در یادواره شهدای قاین گفت:شهادت فقط در صحنه نبرد نظامی نیست بلکه در همه عرصه ها باید روحیه شهادت طلبی وجودداشته باشد.

به گزارش نسیم قائن ،  سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم یادواره 19 شهید وابسته به کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی شهید کاوه قاین اظهارکرد:خط سرخ شهادت رقیب ندارد و بی نظیر است و یکی از بهترین روش های انتقال از این دنیا شهادت است .

وی افزود: فرهنگ شهادت یک فرهنگی حسینی ودینی است و فرهنگ شهادت بزرگترین مکتب است و مکتب سرخ شهادت مکتب انبیاء  و اولیاء الهی است .

سردار قاسمی درادامه با بیان این که شهادت چشمه و جریانی است که هیچ طاغوت وظالمی نمی تواند جلوی آن را بگیرد گفت: شهادت میراث گران بهایی است که مجاهدین الهی دراین مسیر حرکت کرده اند و قدر این میراث گران بها را باید دانست.

وی حریت،آزادگی،ایثار و اخلاص را میراث های فرهنگی به جامانده از شهدا دانست و گفت: بالاترین میراث فرهنگی مکتب حیات بخش اسلام است که با شهادت عجین شده است.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) افزود: ما از شهدا شهادت،ایثار ،ایستادگی و شجاعت  و مردانگی را به ارث برده ایم.

سردار قاسمی با اشاره به فرهنگ اسلام در عربستان و ترکیه  گفت: برخی از کشورها مدعی فرهنگ اسلام هستند اما فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار گری و.. آنها کجاست؟

وی گفت: در کشور هایی مثل عربستان اسلام آمریکایی غالب است و ظلم و ستم چیره شده است و قطع یقین ملتی که شهادت دارد ذلت  و اسارت ندارد و از هیچ چیز نمی ترسد.

قاسمی ادامه داد:شهدای ما به آیات قران عمل کردند و اما ما متاسفانه خوب عمل نکرده ایم و اگر به راه و روش شهدا که آن  را از قران فراگرفته اند عمل می کردیم وضعیت ما بهتر این بود.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع)استقلال و آزادگی را پیام شهادت دانست و گفت: شهید حیات جاودانه دارد و وتداوم فرهنگ شهیدو شهادت به ایستادگی است.

قاسمی ولایت پذیری و تبعیت از امام زمان خویش را از درس های دیگر یادواره های شهدا بیان کرد و گفت: هیچ رهبری بدون امت خویش  وهیچ امتی بدون رهبرجامع الشرایط  و ولی فقیه  پیروز نبوده است و شهدا نیز تابع ولی فقیه خود بودند.  

وی درادامه به هفته کار و کارگر وهفته معلم اشاره داشت و گفت: شهید مطهری و شهید برونسی دو اسوه و الگو برای این قشر زحمت کش فرهنگیان و کارگران هستند.  

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود به اسلام آمریکایی اشاره کرد و گفت: اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب قرار گرفته است و امروز  اسلام آمریکایی به خطر افتاده و از اسلام ناب وحشت دارد و به دنبال ایران هراسی و سپاه هراسی و شیعه هراسی است .

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع رونق تولید در کشور نیز اشاره کرد و گفت: با همه مشکلاتی که داشتیم سال 97 را پشت سر گذاشتیم و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است و دشمنان هم یک جنگ اقتصادی فرهنگی را راه انداخته اند باید فرهنگ تولید را بدانیم و علم آن راداشته باشیم واز این علم تولید نیز به درستی بهره برداری شود.

سردار قاسمی در پایان با اشاره به گام دوم انقلاب و توقعاتی که از جوانان انقلابی می رود گفت: جوانان در آینده می خواهند مملکت را اداره کنند و اگر جوانان ما در این مسیر تفکر شهدا را سرلوحه خود قرار ندهند به هدف نخواهند رسید .

وی تفکر بسیجی و روحیه جهادی و شهادت طلبی را از دیگر ملزومات گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: شهادت فقط در صحنه نبرد نظامی نیست بلکه در همه ب عرصه ها باید روحیه شهادت طلبی وجودداشته باشد.

در پایان از خانواده19 شهید وابسته به کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی قاین تجلیل شد .

همچنین از مادر بزرگوار شهید محمود کاوه دراین مراسم نیز تجلیل شد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.