دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28661  |  
تاریخ انتشار : 27 فرو 1398 - 08:55
در نوروز 98 ودر قالب اردوهای جهادی 45 گروه جهادی در شهرستان قاینات فعالیت داشتند.

به گزارش نسیم قائن ، می‌توان در یک کلمه گفت که مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی، سازندگی است، اما این عبارت توضیح دارد؛ همان‌گونه که خود جهاد توضیح دارد. آغاز این سازندگی، ساختن خود است، به عبارتی اولین هدف اردوی جهادی خودسازی است؛ همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است.

 

رهبر انقلاب در خصوص اهمیت اردوهای جهادی می‌فرمایند: «این اردوی جهادی، هم خدمت است هم تمرین است و هم خودسازی است و هم آشنایی با فضای جامعه است، روزبه‌روز این‌ها را توسعه بدهید جهاد هست و واقعاً جهاد است.»

 

در آخرین روزهای سال 97 ودرروزهای آغازین سال 98 در حالی که بسیاری از مردم گشت و گذار و مسافرت را در برنامه خود دارند اما جمعی از جوانان بسیجی شهرستان قاینات تصمیم برآن گرفتند تا نوروز امسالشان متفاوت باشد و لذا در تعطیلات نوروزی با برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم شهرستان به ارائه خدمات پرداختند .

به گفته حسن فخیم زاده مسئول بسیج سازندگی شهرستان قاینات در نوروز امسال ، 45 گروه جهادی وبه تعداد600 نفر روز  در طول تعطیلات نوروزی با ارائه برنامه ای فرهنگی،عمرانی،سلامت،مشاوره اجتماعی،مذهبی،در روستاهای گزشنک،قومنجان،حاتم آباد،مهدی آباد و در شهر اسفدن و شهر قاین به خدمات رسانی پرداختند.

وی به همت اهالی روستاها نیزدر کنار این جوانان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مردم دراجرای طرح های بسیج سازندگی استقبال خوبی دارند و در کنار گروههای جهادی اعزامی  نیز همکاری دارند.

 

فخیم زاده این خدمات را شامل لایه روبی قنوات، کمک به ساخت خانه محرومین،دوخت لباس برای نیازمندان،سنگ فرش گلزار شهدا و پارک،غبار روبی مساجد و امامزادگان و...  ذکر کرد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.