دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید

آخرین اخبار

کد مطلب: 28650  |  
تاریخ انتشار : 22 فرو 1398 - 15:15
فرماندار شهرستان قاینات با لغو ماموریتها و مرخصی های اعضای شورای مدیریت بحران و نیروهای ادارات شهرستان قاینات ازشورای مدیریت بحران خواست تا در نقاط حساس شهرستان با امکانات و تجهیزات حضور داشته باشند.

به گزارش نسیم قائن ،  در پی اعلام  سازمان هواشناسی و بارندگی شدید در استان خراسان جنوبی در هفته آینده ،جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان با حضور اعضای شورا در محل فرمانداری قاین برگزار شد و اعضای جلسه به بیان اقدامات و فعالیت های دستگاههای متولی خود پرداختند.

رحیمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قاین  دراین جلسه اظهار کرد:براساس گزارشات دریافتی متاسفانه اقدامات و تمهیدات لازم از سوی دستگاه متولی در حوزه فعالیت خودشان یا نیست و یا بسیار ناچیز و کم است .

وی ادامه داد: دربسیاری از بخش ها با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم و از روسا و مسئولین شهرستان تقاضا داریم به به حوزه فعالیت خود نظارت داشته و از آنچه که احیاناً مخالف با برنامه و حوزه فعالیت آنها از سوی اشخاص حقیقی و یا حقوقی دارد ممانعت داشته باشند.

رحیمی بر پیشگیری قبل از وقوع حوادث تاکید کرد و گفت: تضمینی برای ادامه خشکسالیها وجود ندارد و براساس پیش بینی شرایط اقلیمی میزان بارندگی بسیار خوبی خواهیم داشت و لذا مارا وادار به این می کند که لزوما برنامه ریزی  دقیق و آمادگی کافی را داشته باشیم .

برنامه سازی اساسی و تدبیر و اقدامات اساسی لازم و ضروری است و دراین مدت کوتاه هم باید حداقل امکانات را برای پیشگیری از حوادث احتمالی به کار گیری شود.

کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با اشاره به پیش بینی های هواشناسی و بارندگی شدید در استان خراسان جنوبی و شهرستان قاینات در طی چند روز آینده با تاکید بربرگزاری جلسات مدیریت بحران در شهرداریها و بخشداریها و دهیاریها خواستار استفاده از ظرفیت های مردمی و بخش خصوص و تشکل های مردمی شد وگفت: باید یک مدیریت انجام شود که کمترین خسارات مالی و جانی به مردم وارد شود.

کریمی بر اطلاع رسانی دقیق به مردم در شهر ها و روستاها تاکید کرد و گفت: مردم نیز باید هشدارها را جدی بگیرند.

فرماندار قاین با بیان این که کلیه دستگاهها و ادارات و همچنین بخش های خصوصی موظف هستند امکانات و تجهیزات خود را در  اختیار ستاد مدیریت بحران شهرستان قرار دهند گفت: مرخصی و ماموریت کلیه اعضای شورای مدیریت بحران و نیز نیروهای ادارات تابعه تا اطلاع ثانوی لغو و ادارات موظف هستند همراه با نیروها و تجهیزات خود در نقاط حساس  که احتمال حوادث و سیل وجوددارد حضور داشته باشند.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.