دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28633  |  
تاریخ انتشار : 24 اسف 1397 - 14:18
امام جمعه قاین با مقایسه سفر ترامپ و رئیس جمهور ایران به عراق گفت:سفر رئیس جمهور ایران به عراق ، دارای دستاوردهای بسیار خوبی بوده است و این موضوع باعث عصبانیت استکبار جهانی شده است.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم  به تقوای الهی  به موضوع صله رحم اشاراتی داشت و گفت: براین موضوع آسیب هایی هم وارد است که یکی از این آسیب ها منت نهادن بر آن فردی است که به او نیکی کرده و به خانه اش رفته و یا کمک مالی داشته ایم.

وی ادامه داد:به گونه ای  براین افراد منت گذاشته می شود که انگار شخصی که کمکی هم کرده است طلبکار بوده و ذی رحم یک بزهکار.

حجت الاسلام رحمانی گفت: طبیعی است که این گونه روابط سبب الفت و یکرنگی نیست و حرف ها و کنایه ها لطفی که از رهگذر صله رحم انجام می شود و به رخ افراد کشیده می شود یک آسیب برای صله رحم می باشد.

خطیب جمعه قاین در ادامه سخنان خود به موضوع اعتکاف نیز اشاره کرد و گفت:در انقلاب اسلامی یک سری رویش ها و ریزش ها داشته ایم که خوشبختانه میزان رویش ها از ریزش ها از لحاظ کیفی و کمی بیشتر بوده است و اعتکاف از رویش های انقلاب اسلامی است که در ایام خاصی اقشار مختلف به خصوص جوانان در مساجد معتکف می شوند و در قبل از انقلاب اسلامی چنین  برنامه هایی را در شهرستان  نداشته ایم.

حجت الاسلام رحمانی با تبریک  انتصاب آقای رئیسی به ریاست قوه قضائی گفت:این جایگاه روی فکر و اندیشه و حساب و کتاب به ایشان سپرده شده است و امید وار هستیم با فساد اقتصادی و غیر اقتصادی بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

وی به دریافت نشان ذوالفقار سردار سلیمانی نیز اشاره کرد و اظهارکرد:این حسن اعتماد به این دونفر میمون و مبارک باشد

حجت الاسلام رحمانی به سفر پردستاورد رئیس جمهور به عراق اشاره کرد وگفت: این سفر همانند سایر سفر های رئیس جمهوری است اما در مقایسه با سفر شبانه ترامپ به عراق و شبانه سفر کردن و پناه پردن به پایگاه آمریکایی ها اگر در نظرگرفته شود دارای معانی و پیامد های خاصی است.

وی ادامه داد: این سفرکه  دارای دستاوردهای بسیار خوبی بوده است استکبار جهانی را بسیار عصبانی و ناراحت کرده است.

حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع نوروز و سال نوو چهارشنبه نیز  اشاراتی داشت  وگفت:موضوع چهارشنبه سوری از خرافاتی است که عده ای به راه انداخته اند وچهارشنبه سوری و پریدن از روی آتش یک خرافه به تمام معنای کلمه است.

خطیب جمعه قاین این پدیده را مصداق اسراف و دارای ضرر بهداشتی و جانی و مالی دانست.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.