دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28622  |  
تاریخ انتشار : 21 اسف 1397 - 19:23
نشست منشور گفتگوی سیاسی با راهبرد تحقق وفاق اجتماعی شهرستان قاینات در محل سالن اجتماعی فرمانداری قاین برگزار شد.

به گزارش نسیم قائن ، شامگاه دوشنبه 20 اسفند به میزبانی فرماندار شهرستان قاینات جلسه منشور گفتگوی سیاسی با راهبرد تحقق وفاق  اجتماعی شهرستان قاینات در محل سالن پیامبراعظم(ص) برگزار شد .

درابتدای این جلسه تعدادی از فعالان سیاسی شهرستان به نمایندگی از احزاب و گروههای سیاسی به بیان نظرات خود پرداختند .

اگر چه دراین جلسه ابتدا اعلام شد که راهکارهایی برای وفاق اجتماعی در شهرستان ارائه شود اما اکثر سخنرانان نیز صحبت هایشان بازهم  بوی کنایه می داد تا یک وفاق و همدلی

زراعتکار به عنوان یک فعال سیاسی و رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان قاین نیز سخنانش را با عنوان نمایندگانی که سرسختانه از آنها دفاع کرده اید برای مردم چه کرده اند و چرا جسارت ندارید بگویید ما اشتباه کرده ایم آغاز کرد و در ادامه گفت: قاینات دراین فرصت سوزی ها می سوزد و از بین می رود .

وی فعالیت سیاسی بدون تفکر  وتعامل را آسیب رساندن به حقوق پایمال شده قاینات دانست وگفت: دامن زدن به این اختلافات در شهرستان ما باعث سوء  استفاده سایر شهرستانهای استان شده است.

 

جانی به نمایندگی از مردم شهر نیمبلوک نیز به تعطیلی فولاد قاین اشاره کرد و گفت: چرا به دنبال یک راهکار اساسی برای راه اندازی فولاد نیستید ؟

وی شهرستان قاینات را یک شهرستان سیاستی دانست و گفت: هرفرمانداری که می آید مثل اتوبوسی که لحظه ای مسافرینش را پیاده می کند ،به همین صورت عمل میکند وخواهش ما این است که سیاست گری را کنار بگذارید وبه دنبال راه حلی برای مشکلات شهرستان و اشتغال جوانان منطقه باشید.

 

 

هادی زاده به نمایندگی از بخش سده نیز بر وفاق و همدلی تاکید کرد و گفت: مسئولین استانی به شهرستان قاینات یک نگاه ویژه داشته باشند وهمچنین مسئولین شهرستانی نیز به همان میزان به بخش ها و مشکلات آنها توجه کنند .

وی بر تعامل بین مسئولین تاکید کرد و گفت: برای حل مشکلات همه باید در کنار هم باشیم.

 

 

علوی از فعالان سیاسی شهرستان نیز از همه طیف های سیاسی خواست تا  در محافلی بایکدیگر به گفتگو بنشینند و برای حل مشکلات شهرستان چاره ای بیاندیشند .

وی ادامه داد: ای کاش افرادی که ادعای سیاست دارند در فعالیت های اجتماعی هم فعال باشند و حداقل هفته ای یکبار در کنار هم دیگر بنشینند .

سلیمان پور از دیگر فعالان سیاسی شهر نیز بر وحدت تاکید کرد و گفت:در مسائل سیاسی افرادی که رقیب یا رفیق ما در جبهه مخالف هستند به اندازه ما دلشان می سوزد.

وی بر تشکیل اتاق مشورتی در شهرستان اشاره کرد و گفت: برای یکدیگر احترام قائل شویم و بدانید که ماهم دلمان برای مردم و نظام و جوانان می سوزد و باید بستری برای اشتغال جوانان فراهم شود

وی گفت: باید  فکری برای اشتغال و معیشت مردم برداشته شود ونگذاریم مردم از ما جدا شوند.

 

 

بهزادی فر فعال سیاسی شهرستان نیز با بیان این که رقابت با همدیگر خوب است اما قرار نیست در رقابت بایکدیگر دشمنی کنیم گفت:باید یاد بگیریم که با یکدیگر رفیق باشیم  و درمنطقه ما سیاستها و رفاقتها و خویشاوندی ها ارزش دارد و کاری نکنیم که در این رقابتها حیثیت اجتماعی و شخصیتی فرد را خرد کنیم واین نیز فاجعه و اتفاق بسیار بدی است.

وی نیز بر همدلی و وفاق دربین همه گروهها تاکید کرد و گفت:ممکن است که دیدگاه ما اصلاح طلبانه باشد اما تفکر ما از اصلاحات مخصوص خود ماست و هدف همه ما دراین محافل اعتلای منطقه است و نباید کاری کرد که به وسیله اختلافمان افراد و نخبگان منطقه را از شهرستان دور کنیم.

 

وی گفت: اگر قرار است جامعه ساخته شود همه باید در کنار همدیگر باشیم و یقین بدانید که تک صدایی منجر به دموکراسی نشده است واگر قرار بود تک صدایی کاری را حل کند دراین 40 سال باید کاری می شد

بهزادی فر ادامه داد: مردم امروزه از القاب و حرف هایی که می زنیم خسته شده اند و سفره هایشان خالی است و می خواهند که زندگی آرامی داشته باشند وباید کاری کنیم که دل مردم شاد شود وسفره هایشان رونق بیشتری داشته  و آرامش بیشتری داشته باشد .

 

مهدوی الحسینی از دیگر فعالان سیاسی نیز با انتقاد از این که از حزب های سیاسی دراین جلسه نقدهایی می شود گفت: نمی توان فعالیت سیاسی را در جمهوری اسلامی نداشته باشیم .

وی با بیان این که در جمهوری اسلامی،جمهوریت همان دموکراسی است گفت: ایجاد دموکراسی وحزب گرایی و فعالیت سیاسی دردل این دموکراسی قرار دارد اما یک فعالیت سیاسی تعریف شده .

مهدوی الحسینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جمهوریت تا فعالیت سیاسی احزاب به رسمیت شناخته نشود  و برای راه افتادن این احزاب کمکی نشود راه به جایی نخواهیم برد.

وی درادامه نیز با بیان این که معیشت مردم در گرو سیاست است گفت: تا سیاست درست نشود معیشت درست نخواهد شد وتا رابطه ما با دنیا تعریف درستی نداشته باشد معیشت درست نمی شود .

مهدوی الحسینی ادامه است :40 سال از انقلاب اسلامی ما گذشته است چه اتفاقی برای معیشت افتاده است؟

وی در پایان گفت: حوزه های سیاسی ،اجتماعی ،فرهنگی و.. هیچ کدام جدا از هم نیستند وچاره ای نداریم  جز این که توسعه همه جانبه داشته باشیم.

 

قلی پور از دیگر فعالان سیاسی شهرستان نیز با اشاره به جلساتی که قبلا با حضور احزاب و گروههای سیاسی در شهرستان تشکیل شده است گفت:تکرار این جلسات یا به این معنی است که این جلسات نتیجه نداده است و یا این که به نتایج دلخواه رسیده است و این باید آسیب شناسی شود.

وی ادامه داد: چرا هرچه جلسه برگزار می شود اما نتیجه آن صفر است .

وی گفت: مسئولین سیاسی و لیدرهای سیاسی ما به یک بلوغ سیاسی نرسیده اند ،آنهم بلوغ سیاسی که با یکدیگر دریک اتاق بنشینند و برای حل مشکلات اقدامی کنند .

قلی پور گفت: به نظر من باید یک بلوغ سیاسی ایجاد شود و پیشنهاد این است که لیدرها با همدیگر خوب باشند و یک نشست با بزرگان سیاسی برگزار شود تا مشکلات اساسی خود را مطرح کنند و یقین هم بدانید که مردم در پشتشان خواهند بود.

 

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین دراین جلسه  نیز با اشاره به تعریف سیاست آن را یک مدیریت خوب دانست و گفت: سوال این است که این فعالان که تحت عنوان فعالان سیاسی جمع شده اند هدفشان از این سیاست چیست؟

وی ادامه داد: گاهی در عمل می بینیم که افرادی که به صورت برجسته وارد سیاست می شوند به راحتی دروغ می گویند،تهمت می زنند،بدقولی میکنند و به راحتی گول می زنند و اسمش را سیاست می گذارند.

امام جمعه قاین با بیان این که دونوع سیاست شیطانی و الهی داریم و مرحوم مدرس هم به این دونوع سیاست اشاراتی داشته اند گفت: آیا واقعا روی این واژه کار کرده ایم که مثلا افتخار کنیم فعال سیاسی هستیم؟

حجت الاسلام رحمانی در ادامه به دو واژه اصلاح طلبی و اصول گرایی نیز گریزی زد و گفت:همه شماهایی که دراین جمع هستید ولایت پذیری از ولی فقیه دارید اما اصلاح طلب  به معنای واقعی کلمه حرفش این است که قانون اساسی باید اصلاح شود ومخصوصا تز ولایت فقیه بایستی از قانون اساسی برچیده شود.

وی ادامه داد: اصول گرایی هم معنای خاص خود را دارد نه آن اصول گرایی که با چشم بسته در ظرف 20دقیقه برجام را امضا کند و یا بعد از 40 سال از دوران کوپن دوباره دولت مردان تز کوپنی شدن را بیان می کنند ولذا باید در هر سه واژه (سیاست،اصول گرایی و اصلاح طلبی) تامل کرد .

وی بر تشکیل شورای اندیشه ورز در دفتر امام جمعه نیز تاکید کرد و گفت: از همه شما می خواهیم که در یک اتاق فکری با ما هم همکاری داشته باشید.

 

کریمی فرماندار قاین نیز در پایان جلسه با بیان این که بنا به مصوبه وزارت کشور این پنجمین جلسه  است که با طیف های مختلف سیاسی برگزار می شود گفت:شرایط کشور در حال حاضر از یک جایگاه مستحکم در غرب آسیا برخوردار است،کشوری جوان، قدرت اول منطقه و جزء کشورهای امن دنیا و غنی از منابع زیر زمینی و رو زمینی است و موقعیت فاخر از اقتدار، عزت و از نظر هویت دینی، انقلابی و ملی نیز در شرایط مناسبی بسر می بریم.

فرماندار در ادامه، بیان داشت: وجه تمایز جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر حکومت ها، توجه ویژه به مهمترین مؤلفه های قدرت، یعنی مردم است. همانطور که در پیروزی انقلاب اسلامی ایران تمام اقشار و گروه ها آمدند و دوران دفاع مقدس و دفاع همگانی را شکل دادند.

مقام عالی دولت افزود: به زعم همه سیاسیون و اقتصاد دانان در دنیا بر علیه هیچ کشوری چنین تحریم های غیرقانونی و ظالمانه ای وجود نداشته است. لذا مشکلات و گرفتاری هایی را که در کشور شاهد هستیم با تلاش و صرف انرژی همه معتمدین، متنفذین،نخبگان و فعالان سیاسی و علاقه مندان به رشد، توسعه و تعالی کشور، قابل حل شدن است.

وی  گفت: تعداد زیادی از پرونده های قضایی نشان می دهد که جامعه نمی تواند مسائل خود را با تعامل ، مدارا و گفتگو حل کند و این خود یک بیماری است. لذا امروزه از هر چیزی واجب تر، همدلی و هم زبانی است. کشورهای همسایه در جهنم ناامنی می سوزند ولی بحول قوه الهی علی رغم خباثت ها و دشمنی ها، در گلستانی از امنیت بسر می بریم.

کریمی ادامه داد:مشکلات کشور قابل حل است.لذا همه متنفذین، نخبگان، فعالان سیاسی و علاقه مندان بایستی توان و انرژی خودشان را در راستای توسعه و تعالی کشور بکار گیرند.

وی بر تشکیل یک کمیته یا هیئت اندیشه ورز ذیل محور منشور گفتگوی سیاسی در شهرستان تاکید کرد و گفت: دبیری این جلسه از بین خود شما انتخاب و مسائل و موارد مربوطه را پیگیری نمایید.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.