دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28595  |  
تاریخ انتشار : 26 بهم 1397 - 15:41
امام جمعه قاین گفت:خشم ترامپ و استکبار جهانی برای این است که گرگهای درنده از سر طعمه بیرون رانده شده اند ودر روز 22 بهمن با شعار مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل در سطح جهان به شدت تحقیر می شوندو ابهت و صولت خیالی آنها روز به روز از بین می رود.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به اهمیت صله رحم گفت: صله رحم برعمر انسان می افزاید و باعث وسعت بخشیدن به روزی انسان می شود .

وی با بیان این که صله رحم گره های کور زندگی انسان را می گشاید گفت: قطع صله رحم باعث پیامد های زشت و ناخوشایندی شده و از عمر انسان می کاهد.

 

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به آیات قرآنی گفت: یکی از آثار سوء و پیامد های زشت ترک صله رحم و قطع صله رحم به شهادت آیات شریفه قرآنی این است که مورد لعنت خداوند متعال قرار می گیریم.

وی افزود:انسانهایی که ترک و قطع صله رحم می کنند لعنت خدا  بر آنهاست ودر همین دنیا زندگی سخت و زشتی دارند و چه بسا در روی زمین فساد ایجاد می کنند و انسان های زیان کاری هستند.

 

خطیب جمعه قاین در ادامه از حضور پرشور مردم قاینات در راهپیمایی 22 بهمن قدر دانی کرد و گفت:ملت ایران با حضور افتخار آمیز و دشمن شکن خود در راهپیمایی 22 بهمن شکوه وعظمت خاصی را به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: مردم ایران مردمی بصیر و آگاه هستند و هرچیزی را در جای خودش می بینند ،فقر را در جای خود و فساد اقتصادی را در خود ،اما خون شهدا و دستاودرهای انقلاب را و عزت و آزادی را در جای خود می بینند .

حجت الاسلام رحمانی اضافه کرد: فاطمیه پر از غم و سوگواری و جشن انقلاب را این مردم بصیر درجای خود می بینند و همه اینها را به صورت آبرومندانه ای جمع می کنند .

وی گفت: رهبران آمریکا از بوش تا ترامپ سالهاست که مردم را به عدم حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت می کنند اما نتیجه همه این ها حضور پرشور و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن می شود .

حجت الاسلام رحمانی گفت: ترامپی که قبل از 22 بهمن از فقر و تحریم و گرانی جانکاه با ما احساس همدردی می کند وقتی  حضور با شکوه ودشمن  شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن را می بیند در سخنانش می گوید: 40 سال انقلاب،40 سال تروریستی و آنها حق دارند که این گونه سخن بگویند.

امام جمعه قاین گفت: چه می شود این مردم در عین حالی که در فقر و دریک ناداری جانکاه به سر می برند باز در 22 بهمن حضور همین افراد در راهپیمایی از اقشار اشرافی و مرفه بیشتر می باشد علت این است که این حرکت ریشه در فطرت ما دارد که پیامبر (ص)  فرمودند: مومن فقیر می شود اما خوار و ذلیل نمی شود.

وی بیان داشت:با فقر می شود کنار آمد اما با خواری و توهین و با تحقیر نمی شود کنار آمد.

حجت الاسلام رحمانی در ادامه اظهارکرد:آمریکاییها برای خودشان در ایران ودنیا جایگاهی را تعریف کرده بودند و می خواستند که کدخدای این دهکده جهانی  باشند

 

 وی افزود: خشم ترامپ و استکبار جهانی  برای  این  است که گرگهای درنده از سر طعمه بیرون رانده شده اند ودر روز 22 بهمن با شعار مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل در سطح جهان به شدت تحقیر می شوندو ابهت و صولت خیالی آنها روز به روز از بین می رود.

 

حجت الاسلام رحمانی بیان داشت:اگر می بینیم که این مردم با فقر و گرسنگی وسختی در زندگی همچنان پادر عرصه خیابانها می گذارند  برای این است که این انقلاب به دنبال هدف و اهدافی است  که برقراری دین مبیین اسلام می باشد و همان دینی که نه تنها مطابق با فطرت است بلکه عین فطرت است .

امام جمعه قاین با اشاره به شهادت جمعی از پاسداران در حادثه تروریستی زاهدان گفت:آدم از این جسارت دوستان و نیروها و عدم توجه آنها به اسباب ایمن  غصه می خورد که 40 نفر پاسدارجان برکف  بایستی سوار یک اتوبوس بشوند ومانند سایر مسافرین در یک استان پرخطر  نوار مرزی حرکت کند تا اینکه آمریکا کینه خودرا این گونه بروز دهد و این است ماهیت آمریکا

وی ادامه داد:آمریکا آنی است که در عربستان در جلوی نگاههای مادر طفل 6 ساله را سر می برد و می بینید که در رسانه های خارجی  بازهم به دفاع از راننده تاکسی بر می خیزند که  به عقل و هوش خود نبوده  است در حالی که این راننده بسیار سرحال بوده است .

حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: مردم ما آمریکا را خوب شناخته اند وآمریکا همینی هست که می بینید.

وی به پیروزیهای عراق و سوریه اشاره کرد وگفت:اگر این اتفاق نیفتاده بود همه بچه های ما را در داخل خانه  های ما به بدتر از این  وضع می کشتند .

امام جمعه قاین در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه گفت:دولت محترم و مسئولین معزز بدانید که مردم در انجام وظیفه خود کوتاهی نمی کنند و الان وظیفه مسئولین است که بدانند چگونه باید کارکنند.

وی ادامه داد:خدمت کردن به این صورت که  صبح کارت حضور و عصر کارت خروج بکشید درشان مسئولان جمهوری نیست .

وی گفت: آیا میدانید که چرا دهه  شصت این همه  حسرتش خورده می شود؟؟

 در آن دوران  دقیقا ایثار و خدمت کردن مهم بودو باید خدمت جهادی برای ما مسئولین مورد توجه باشد .

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.