دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28573  |  
تاریخ انتشار : 17 بهم 1397 - 16:01
نماینده مردم قاینات و زیرکوه با درخواست از مسئولین وزارت بهداشت ودرمان ،خواستار طرح ارتقاء ماندگاری ومقیمی پزشکان متخصص در مناطق محروم و شهرستان قاینات شد.

به گزارش نسیم قائن ،فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در آیین کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین گفت:یکی از آرزوهای دیرینه مردم بیمارستان دوم قاین است که مسائل زیادی را طی کرده و به نتیجه رسید.

وی از معاون وزیر بهداشت خواست تا با توجه به ظرفیت هایی که وجود دارد بیمارستان جدید از 96 تخت خواب به 120 تخت ارتقا یابد و مشاورین طرح را بر اساس 120 تخت خواب داشته باشند.

فلاحتی قول داد در صورت موافقت با این طرح و ارائه امکانات و تجهیزات ازسوی دولت ،از  اعتبارات در اختیار معادل اعتبارات دولتی در سال آتی به بخش بهداشت ودرمان شهرستان تخصیص داده خواهد شد.

وی ادامه داد:  ام ار آی از دستورات بر زمین مانده وزیر سابق در شهرستان قاینات است وخواستار همکاری وزارت بهداشت برای تحویل دستگاه ام ارآی ِ به شهرستان قاینات در کوتاه ترین زمان ممکن شد.

 

مباحث ماندگاری و مقیمی پزشکان از دیگر موضوعاتی بود که نماینده شهرستان از معاون وزیر خواست تا پیگیری های لازم دراین زمینه را داشته باشد.

 

 

کمبود نیروی متخصص در شهرستان قاینات داریم

دکتر دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مراسم کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین که صبح امروز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و درمان برگزار شد اظهارکرد: شهرستان قاینات به  جهت جمعیتی و تعداد مراکز بهداشتی بعد از مرکز استان قراردارد .

 

وی با بیان این که 29 پزشک متخصص در 20 رشته تخصصی در شهرستان مشغول به فعالیت هستند گفت: هنوزهم  کمبود نیروی متخصص در شهرستان قاینات داریم.

 

دهقانی اظهارکرد: بیمارستان 96 تخت خوابی قاین مجوز گرفته است و درخواستهایی داشته  هم دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و هم نماینده شهرستان داشته اند  که  تعداد تختها به 120 تخت افزایش یابد.

وی ضمن تشکر از همکاری وزارت بهداشت ودرمان گفت:خوشبختانه  نماینده شهرستان قاینات وزیرکوه نیز بیش از 9 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی خود را به این طرح اختصاص داده اند که تاکنون 7 میلیارد و 200 میلیون تومان آن محقق شده است.

 

نگاه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته داشته باشید

کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با بیان این که شهرستان قاینات با داشتن بیش از 120 هزا رجمعیت و تحت پوشش قراردادن شهرهای مجاور نیازمند توجه بیشتر بخش بهداشت و درمان است گفت: چند پروژه نیمه تمام در شهرستان قاینات از سالهاست که برزمین مانده است.

وی گفت: دانشکده پرستاری قاین تا کنون 1 میلیارد و 300 میلیون تومان برای آن هزینه شده است و برای تکمیل آن 2 میلیارد تومان نیاز است.

 کریمی با اشاره به هنرستان بهیاری قاین گفت: این هنرستان تنها واحد آموزشی شرق کشور است و یک هکتار زمین برای ساخت آن اهدا و با 1600 متر زیربنا کار آغاز شده است و بالغ بر 2 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و  تکمیل آن نیاز مند 1 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: ساختمان بهورزی قاین از سال 96 آغاز و تاکنون 360 میلیون تومان هزینه شده است ودر روستای اسفشاد نیز مرکز خدمات درمانی به کمک خیرین 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است وتکمیل آن نیاز مند 50 میلیون تومان است .

کریمی از پیشرفت 30 درصدی مرکز سلامت شماره 1 قاین و پیشرفت 60 درصدی مرکز سلامت بیهود خبر داد و گفت:خواسته ما این است که نگاه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته داشته باشید و در جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان قاینات مساعدت شود.

 

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.