دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28498  |  
تاریخ انتشار : 20 دى 1397 - 17:32
13نفر از دانش آموزان قاینی شرکت کننده در مرحله اول چالش ریاضی ببراس موفق به کسب حدنصاب لازم برای حضور در مرحله بعدی این رقابت بین المللی شدند.

به گزارش نسیم قائن ، بلالی مدیرپژوهش سرای دانش آموزی قاین با اعلام این خبر گفت:65نفر از دانش آموزان قاینی علاقه مند  به این برنامه از یازده مدرسه  در مرحله اول  چالش ریاضی ببراس که آذر ماه برگزار شد شرکت کردند که از این تعداد 13 نفر با کسب بهترین عملکرد در بین شهرستان های استان به مرحله بعد که بهمن ماه بر گزار خواهد شد راه یافتند.

 

وی افزود:انجمن ریاضی پژوهش سرای دانش آموزی امام رضا (ع) به عنوان مجری رقابت های ریاضی ببراس و کانگورو گفت: این دانش آموزان از دبیرستان های فرزانگان دوره اول و دوم-شهیدبهشتی دوره اول و دوم-آینده سازان-نوربخش-مصباح-الزهرا-فدک و دبستان های امام حسن(ع)و مصباح  دراین مرحله از مسابقات شرکت داشته اند.

 

چالش ببراس یک مسابقۀ ترویجی آنلاین است که با هدف آشنا کردن دانش‌آموزان با مفاهیم علوم رایانه و تفکر رایانشی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. این ابتکارِ جهانی می‌کوشد در قالب چالشی انگیزشی، فرصتِ توجه به علوم رایانه و تفکر رایانشی را برای مخاطبانش در سراسر جهان فراهم کند.

 

چالش ببراس شامل مجموعه‌ای از مسئله‌های کوتاه و نیمه‌بلند تعاملی یا چندگزینه‌ای است که معماهای ببراس (Bebras Tasks) نامیده می‌شوند. این مسئله‌ها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم علوم رایانه دارند؛ با این حال، دانش‌آموزان حتی در دورۀ ابتدایی هم می‌توانند آن‌ها را بدون داشتن دانش قبلی در علوم رایانه حل کنند. در واقع، معماهای ببراس بدون آن که دانش‌آموزان را درگیر مسئله‌های پیچیدهٔ فنی کنند، آن‌ها را با جنبه‌هایی از تفکر رایانشی و مفاهیمی از علوم رایانه مانند اطلاعات، ساختارهای گسسته، محاسبات و پردازش داده‌ها و روش‌های الگوریتمی آشنا می‌کنند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.