دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28493  |  
تاریخ انتشار : 18 دى 1397 - 13:00
مدیر امور عشایر قاینات گفت: عشایر قاینات بیش از 97 میلیارد ریال تسهیلات گرفتند.

به گزارش نسیم قائن ، غلامرضا ابراهیمی با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات از محل ماده 10 و 12 مدیریت بحران و صندوق توسعه ملی به 604 خانوار عشایری و شرکت تعاونی عشایر شهرستان قاینات پرداخت شده است.

وی بیان کرد: 90 تن آرد در 9 ماه گذشته بین عشایر قاینات توزیع شده است، همچنین در این مدت یکهزار و 500 تن جو به صورت یارانه ای، مدت دار و آزاد بین عشایر شهرستان توزیع شد.

مدیر امور عشایر قاینات گفت: از ابتدای امسال 72 هزار متر مکعب آب با اعتبار 600 میلیون ریال برای 2 هزار خانوار عشایری این شهرستان با تانکر ارسال شده است و در زمینه آبرسانی مطلوب به عشایر با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

وی مرمت 400 کیلومتر از ایل راه های عشایری، تامین نفت سفید و گاز مصرفی عشایر، تجهیز و راه اندازی یک حلقه چاه آب شرب، انجام مطالعات برای حفر و تجهیز یک حلقه چاه و پرداخت تسهیلات به صندوق های خرد زنان عشایر را از دیگر خدمات ارائه شده به عشایر شهرستان در سال جاری ذکر کرد.

2 هزار و 400 خانوار عشایری با جمعیت بیش از 9 هزار نفر با 51 تیره و 16 طایفه در شهرستان قاینات در شمال استان خراسان جنوبی زندگی می کنند که مشهورترین طایفه های آن بهلولی، عرب، عرب خزاعی، عنانی، رمضانی، نخعی، اردونی، دلاکه، نورشاهی و عرب صاحبی است.

 

ایرنا

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.