دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28491  |  
تاریخ انتشار : 17 دى 1397 - 13:43
معاون علمی فناوری رئیس جمهور از شرکت دانش بنیان تروند زعفران قاین بازدید کرد.

به گزارش نسیم قائن ، سورنا ستاری صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد بسته بندی زعفران در قاین  با بیان اینکه پتانسیل های خوبی در مرکز رشد قاین وجود دارد، افزود: زیرساخت های این مرکز باید تقویت شود که امید است بتوانیم بعد از بازدید ها به انجام برسانیم.

 

وی بیان کرد: اگر بخواهیم توسعه را در شهرستان محرومی مانند قاین تعریف کنیم، زمانی اتفاق می افتد که از درون استان بیرون بیاید.

 

ستاری با بیان اینکه پتانسیل های خوبی در خراسان جنوبی وجود دارد، اظهار کرد: نیروی انسانی فوق العاده، وجود افراد تحصیل کرده از مهم ترین ظرفیت های این استان است.

 

وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان شامل زرشک و عناب خراسان جنوبی، اظهار کرد: اگر بتوانیم از این پتانسیل ها درست استفاده کنیم و محصول دانش بنیان تولید کنیم، موفق می شویم.

 

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: ترنول صادرات زعفران در جهان ۹ میلیارد دلار بوده این در حالی است که در ایران به سختی به ۵۰۰ میلیون دلار می رسد.

 

ستاری با بیان اینکه نباید زعفران را به صورت خام صادر کنیم، اظهار کرد: یکی از اولویت های ما در خراسان جنوبی این است که جلوی خام فروشی این محصول گرفته شود.

در بازدید از شرکت تروند زعفران خط تولید اکسترکت زعفران به دست معاون ریاست جمهوری افتتاح شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.