دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28484  |  
تاریخ انتشار : 14 دى 1397 - 14:15
امام جمعه قاین گفت:تمام مشکلاتی که امروز بر سر مردم آمده است به دلیل بد مدیریتی هایی است که شاهد آن هستیم و این اختلاس ها و گرانی ها پیامد های یاوه گویی های تقلب بود که عده ای آن را مطرح کردند و گناه همه این ها بر گردن سردمداران این قضایاست.

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی  وبا اشاره به  حوادث دیماه 1388 اظهار کرد: 9 دی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران  وجزء افتخارات ایران ثبت شد.

وی درادامه بیان داشت: پایان دهه 80  و به خصوص سال 88 به خاطر حوادثی که در سطح جهان و به ویژه در قلب آسیا ودر خاور میانه اتفاق افتاده بود ایران اسلامی انقلابی در یک سطح برتری قرار گرفته بود زیرا که چند حادثه دراین سال اتفاق افتاد وهرکدام سند افتخاری برای ایران بود.

حجت الاسلام رحمانی گفت: پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه بر علیه اسرائیل غاصب  ،افتخار بزرگی برای مقاومت بود و مقاومت یعنی ایران.

خطیب جمعه قاین ادامه داد:حادثه دیگر این ایام در منطقه شکست مفتضحانه  رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه از ناحیه حماس و مقاومت بود.

وی گفت: کار بزرگ دیگر ایرانیان تولید کیک زرد برای تهیه سوخت مورد نیاز راکتورهای هسته ای ایران بود که با وجود این که فناوری هسته ای ایران به طور موقت به تعطیلی کشیده شده بود اما فرایند غنی سازی  سه ونیم درصدی اورانیوم از جمله موفقیت های دهه 80 بود ودنیا متوجه شد که ایران این توانایی را نیز دارد که بتواند در زمینه هسته ای نیز موفق باشد.

حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یک مکمل دیگر که موفقیت های ایران را به اوج کمال رساند برگزاری انتخابات در سال 88 و حضور بیش از 80 درصد مردم در این انتخابات بود که بیش از 40 میلیون نفر رای خود را به صندوق  انداخته بودند  به طوری که رئیس جمهور آمریکا باراک اوباما وقتی بر  سر کار آمد صحبت تغییر را مطرح کرد و نامه ای را خدمت مقام معظم رهبری فرستاد و گفت: بدون ایران هیچ موضوعی در خاورمیانه فیصله   نمی یابد و خواستار گفتگوی همه جانبه شد وتقاضای فصل جدیدی در مراودات بین آمریکا و ایران شدولی متاسفانه ای عده ای از عُمال آنها مسئله تقلب را مطرح کردند و این چهره موفق انقلاب و ایران را مخدوش کردند و 8 ماه برای این ملت مشکل ایجاد کردند .

امام جمعه قاین اظهارکرد:با توهین هایی که به باور های دینی کردند و به الگوی شهادت وعاشورای اباعبدالله رواداشتند و با چراغ سبزهایی که از ناحیه همین افراد برای تحریم به آمریکا نشان دادند ادبیات آمریکایی ها دگر گون شد وآنهایی که می آمدند برای گفتمان تغییر در پیش ایران زانو بزنند به یکباره چنگ ودندان خودشان را تیزتر وتحریم ها را بیشتر و برای مردم زحمت هایی را ایجاد کردند.

وی گفت: بحث شمارش دوباره صندوق های رای را مطرح کردند و با این که  عده ای از خودی های خودشان هم می گفتند که می دانیم تقلبی صورت نگرفته است اما این موضوع را مطرح کردند و بعد از آن حتی یکبار هم مردانه از مردم عذر خواهی نکردند.

امام جمعه قاین در ادامه بیان داشت: تمام مشکلاتی که امروز بر سر مردم آمده است به دلیل بد مدیریتی هایی است که شاهد آن هستیم و این اختلاس ها و گرانی ها پیامد های یاوه گویی های تقلب بود که عده ای آن را مطرح کردند و گناه  همه این ها بر گردن سردمداران این قضایاست.

امام جمعه قاین به راهپیمایی عظیم مردمی در روز 9 دی 88 در سراسر کشور اشاره کرد و گفت:اگر رهبری بصیرانه و مجدانه از ناحیه رهبر انقلاب اتفاق نمی افتاد قطع به یقین همه احزاب و گروه ها به جان همدیگر افتاده بودند و معلوم نبود که چه بر سر مردم در می آمد.

وی افزود: توطئه دشمن یک توطئه جدی بود و مردم هم به خیابانها آمدند و حادثه باشکوه 9 دی را رقم زدند که در تاریخ ایران ماندگار شد.

 حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به  رحلت آیت الله شاهرودی نیزومعرفی این شخصیت بزرگوار نیز اشاره کرد.

انتهای پیام/

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.