دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28481  |  
تاریخ انتشار : 10 دى 1397 - 23:11
فرماندار قاین در آیین تجلیل از خدمات یکساله شهردار قاین:
عدم اجرای عدالت در توزیع امکانات وتجهیزات در برخی نقاط شهر مشهود است
فرماندار قاین گفت:یکی از نازیبائی هایی که ما در سطح شهر قاین شاهد آن هستیم؛ عدم اجرای عدالت در توزیع امکانات، تجهیزات و ارائه خدمات در برخی از نقاط شهر است

به گزارش نسیم قائن ، یکسال از حضور علی یحیی پور به عنوان شهردار قاین می گذرد و شورای شهر قاین طی مراسمی تحت عنوان آیین تجلیل از خدمات یکساله شهردار قاین تقدیر کرد.

مراسمی که تا کنون برای تجلیل از خدمات شهردار تحت این عنوان در شهرستان برگزار نشده بود و قرائی رئیس شورای شهر قاین در سخنانی بیان داشت: این مراسم را طبس هم برگزار کرده بود و لذا ما هم تصمیم گرفتیم از زحمات وخدمات یکسالهشهردار قاین تقدیر و تشکر کنیم.

 

رئیس شورای شهر قاین دراین جلسه طی سخنانی مکرر به همدلی و وفاق و همراهی مسئولین شهرستان در طی این یکسال با شهردار اشاره کرد و گفت: با همدلی با ادارات و مسئولین خیلی از کارها را پشت سر گذاشتیم .

 

وی از حُسن اعتماد مردم در رای دادن به اعضای شورا نیز تشکر کرد و گفت: یکی از وظایف شورای شهر انتخاب شهردار است که این امر در شورای شهر قاین با شعار همدلی و وفاق و همگرایی با مسئولین و رایزنی با نخبگان قاینات در سال گذشته انجام و اعضای شورا بالاتفاق یحیی پور را به عنوان شهردار قاین انتخاب کردند.

 

وی با بیان این که باید به مردم گزارش دهیم که توسط شهردار منتخب با وجود تنگناها چه کارهایی انجام شده است ولذا  من بعد این ماهانه در  حضور مردم گزارش اقدامات انجام شده ارائه خواهد شد.

قرائی با بیان این که مردم دراین مدت اعتماد کردند و عوارض و حق و حقوق شهرداری را پرداخت کردند گفت: 4 ماه حقوق معوقه و7 ماه مزایای عقب افتاده با حضور شهردار پرداخت شد .

قرائی درادامه گفت: با وجود این که شهردار راضی به برگزاری این مراسم نبود اما ما معتقدیم که تجلیل از شهردار یعنی تجلیل از شورای شهر و تجلیل از پرسنل خدوم شهرداری و لذا با مشورت با اعضای شورای شهر این مراسم برگزار شد.

 

وی باارائه گزارشی از اقدامات انجام شده شهرداری و شورا طی یک سال گذشته به جذب اوراق از محل بدهی به مبلغ 32 میلیارد ریال ،ثبت مطالبات ادارات در سامانه صبا به مبلغ 430 میلیارد ریال ،آسفالت معابر به میزان 207 میلیارد و 429میلیون ریال ،اجرای جدول و کنال های سطحی به 10میلیارد و600 میلیون ریال ؛استفاده از ماشین آلات شهرداری به مبلغ12 میلیارد ریال و158 میلیون ریال ؛جذب نقدی بودجه اعتبارات داخلی 164 میلیارد ریال و جذب اعتبارات استانی 16میلیارد و 500 میلیون ریال ؛خط کشی معابر 3میلیارد و 900 میلیون ریال ؛اجرای میدان وبلوار قهستان  16میلیارد و 150 میلیون ریال ؛خرید لوازم پلی اتیلین به مبلغ  2 میلیارد و 200 میلیون ریال ؛اجرای مخزن بتنی 3میلیارد و250 میلیون ریال؛اجرای دودهانه پل 8میلیارد و 500 میلیون ریال ؛قیر رایگان به میزان 925 تن وارزش22 میلیاردو 475 میلیون ریال  اشاره کرد .

 

محمد کریمی فرماندارقاین  در آئین تجلیل از تلاش های یکساله شهردار قاین، با اشاره به اینکه کار ماندگار، کار علمی و با برنامه است؛ تأکید کرد: داشتن سند توسعه همه جانبه شهری با استفاده از ظرفیت نخبگان و تجارب افراد مؤثر، قطعا شهروندانی مسئولیت پذیر را تربیت خواهد کرد. 

مقام عالی دولت ، با تأکید بر اینکه باید مدیریت هزینه ها را داشته باشیم و بودجه عملیاتی را اجرائی نماییم،اظهار داشت: در برنامه ریزی و اجرای پروژه های مختلف حوزه شهری می بایست چهار مؤلفه دقت، سرعت،عدالت و سلامت مدنظر مسئولین امر قرار بگیرد.

کریمی در قسمتی از سخنان خود اشاره به خدمات و توجه دولت تدبیر و امید به شهرداری ها،کرد و گفت: دولت تدبیر و امید بیشترین توجه و عنایت را به شهرداری ها و دهیاری ها، بخصوص شهرداری های مناطق کوچکتر و کمتر توسعه یافته داشته است. از جمله کمک های ویژه از ماده 38 قانون ارزش افزوده و توزیع قیر یارانه ای به حدی است که سه چهارم بودجه شهرداری ها را دولت پرداخت می نماید.

وی ادامه داد: یکی از نازیبائی هایی که ما در سطح شهر قاین شاهد آن هستیم؛ عدم اجرای عدالت در توزیع امکانات، تجهیزات و ارائه خدمات در برخی از نقاط شهر است. لذا بایستی تدابیری اتخاذ گردد تا این امکانات و خدمات بصورت متوازن و مساوی در تمام نقاط این شهر مدنظر قرار بگیرد.

فرماندار ضمن تقدیر از تلاش های یکساله مهندس یحیی پور شهردار قاین،خطاب به وی گفت: شهر ایده آل و برتر، شهری است که بتوانیم شهروندانی مسئولیت پذیر را آموزش بدهیم و شهری را با امکانات و نگرش مهاجر پذیر فراهم نماییم.

کریمی در پایان خطاب به کلیه مسئولین شهرستان، تأکید نمود: در پذیرائی ها و تهیه هدایای لازم، همه موظف هستند از تولیدات، صنایع دستی و محصولات این شهرستان استفاده نمایند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.