دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28426  |  
تاریخ انتشار : 14 آذر 1397 - 18:21
کریمی فرماندار قاین گفت :آمادگی کامل برای احیای مراکز تربیت معلم در شهرستان قاین را داریم و با تمام توان مجوز دانشگاه فرهنگیان را پیگیری و زیرساخت های آن را تأمین می کنیم .

به گزارش نسیم قائن ، بدنبال طرح گسترده مطالبه شهروندان در ضرورت احیاء مراکز خوشنام تربیت معلم شهرستان قاین در قالب تأسیس دانشگاه فرهنگیان که قول آن در مردادماه 97 از سوی نماینده شهرستان رسانه ای شد و متعاقب آن اقدامات رسمی و جلسات اجرایی متعددی برگزار شد امید به آغاز فعالیت این دانشگاه بر اساس ماده 28 در سال تحصیلی 97 و در واقع احیای مجدد تربیت معلم در شهروندان فراگیر شد.

اما با تأخیر در اجرای تعهدات و اعلام برخی تعلل ها از سوی برخی مقامات مسئول والبته عدم اطلاع رسانی کافی و وجود شفافیت در چگونگی پیگیری موضوع، نوعی حساسیت و مطالبه گری همراه با نا امیدی مجدداً در شهروندان ایجاد شد که بشدت خواهان پیگیری مردمی و رسانه ای مسئله شدند .

با گسترش روزافزون مطالبه گری شهروندان و انعکاس آن به فضای رسانه ای دوشنبه مورخ 12/09/97 جلسه ای به ابتکار جمعی از معتمدین و فعالین سیاسی – اجتماعی و مساعدت مهندس کریمی فرماندار شهرستان با حضور مسئولین آموزش و پرورش در اتاق جلسات فرماندار تشکیل شد و موضوع تأسیس دانشگاه فرهنگیان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت .

در این جلسه نسبتاً طولانی و صریح نماینده عالی دولت و مسئولین آموزش و پرورش با تأکید مجدد بر تعهدات تأمین فضا و امکانات مورد تعهد به سوء تفاهمات و شایعاتی که در عدم همکاری برخی مسئولین شهرستان مطرح بود پایان دادند و بدینوسیله امید احیای مراکز تربیت معلم (دانشگاه فرهنگیان) بار دیگر قوت گرفت .

 

کریمی فرماندار و نماینده عالی دولت در سخنانی گفت :آمادگی کامل برای احیای مراکز تربیت معلم در شهرستان را داریم و با تمام توان مجوز دانشگاه فرهنگیان را پیگیری و زیرساخت های آن را تأمین می کنیم .

رئیس شورای آموزش و پرورش قاین در جلسه معتمدین و فعالین سیاسی – اجتماعی شهرستان همچنین ضمن تشکر از احساس مسئولیت عزیزانی که بدنبال توسعه و تعالی شهرستان هستند گفت: برای سومین بار است که با رئیس دانشگاه فرهنگیان استان تماس می گیرم و امروز نامه ای به استان ارسال کردیم و هرگونه آمادگی را برای تحویل فضا و امکانات مورد تعهد را مجدداً اعلام نمودیم و درخواست شهروندان را با تمام توان پیگیری می کنیم و برای تأمین زیرساخت های آن نیز هیچگونه محدودیت و مشکلی نداریم .

سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش قاین نیز در پاسخ به برخی مسائل در خصوص نوع همکاری آموزش و پرورش با دانشگاه فرهنگیان گفت :تا کنون مجوزی داده نشده و شفاف سازی در آمار انجام نمی شود ولی آمادگی هرگونه همکاری در ایجاد دانشگاه فرهنگیان را داریم و در تمامی جلساتی که تا کنون برگزار شده است بر آن تأکید داشته ایم .

همچنین در این جلسه تعدادی از شرکت کنندگان به شرح زیر در ضرورت احیای مراکز تربیت معلم به بیان دیدگاه های خود پرداختند .

غلامحسین طالبی رئیس شورای اسلامی شهرستان ضمن اشاره به اهمیت موضوع تأسیس دانشگاه فرهنگیان می گوید ما بدنبال کار بی قانونی نیستیم اما از شهریور ماه قول قطعی و نهایی تأسیس دانشگاه داده شده است اگر دروغ بوده چرا اعلام شده؟ اگر راست است چرا با اما و اگر مواجه است .

وی در ادامه ضمن اشاره به تحقق دو مرکز جدید در استان می افزاید همه پروژه های کلنگ خورده در شهرستان با اما و اگر مواجه می شود و انتظار از نماینده عالی دولت این است که مسئله به مسئولین کشوری منعکس شود .

سید جعفر مهدوی الحسینی فعال سیاسی اصلاح طلب شهرستان به مسئله تجمیع مراکز تربیت معلم بدلیل تغییر جمعیتی اشاره می کند و می گوید از هرگونه تأسیس مرکز به جهت ارتقاء فرهنگ و توسعه شهرستان خوشحال می شویم .

وی همچنین با طرح  مشکل جابجایی فضا در این فصل سال از بی برنامگی و نبود طرح جامع در شهرستان انتقاد نموده و اظهار می دارد برخی مجوزها بر اساس فعالیت سیاسی أخذ می شود و آنگاه روی دست مسئولین می ماند که کجا اجرا شود .

سید حسن اصفهانی معاونت اسبق فرمانداری قاینات نیز با اشاره به فراوانی مشکلات در شهرستان می گوید مشکلات به حدی است که هرچه تلاش کنید باز تلاش ها به چشم نمی آید و می افزاید اگر قرار است مجوزی داده شود این همه بهانه گیری برای چیست؟

مالک مبینی نماینده اسبق مردم در شهرای اسلامی شهر قاین در بیانی کوتاه بر اهمیت ایجاد دانشگاه فرهنگیان تأکید کرده و می افزاید با توجه به اتفاقات اخیر در خصوص ایجاد دانشگاه فرهنگیان چه باید کرد ؟

علی جلال فر معاون دانشسرای پسرانه قاین که دارای سابقه ده سال خدمت موفق در مرکز شهید هاشمی نژاد قاین می باشد با اشاره به گسترش ناامیدی در شهروندان می گوید ناامیدی عجیبی در مردم اتفاق افتاده است، هرجا پروژ ای می خواهد اجرا شود نگرانی وجود دارد .

وی در ادامه اظهار می دارد که همکاری مرکز استان لازم است نباید دست ما در اینجا خالی بماند، مقصر هر کس هست باید مشکل حل شود و ما بعنوان نیروی مردمی آمادگی هرگونه همکاری و همراهی با مسئولین را داریم اما از قانون مداری ما نباید سوء استفاده بشود .

محمد رضا قرائی رئیس شورای اسلامی شهر قاین خواستار ارسال درخواست احیای مراکز تربیت معلم بر اساس تقاضای رئیس دانشگاه فرهنگیان استان می شود به مرکز می شود و می گوید شورای شهر و شهرستان پای کار هستند ولی از ظرفیت شورا باید بیشتر استفاده شود .

رئیس شورای استان خراسان جنوبی همچنین می افزاید سعه صدر مردم زیاد است ولی اگر این مسئله مدیریت نشود مردم به نحو دیگری عمل خواهند کرد .

محمد جهان بین نماینده دبیران دبیرستان خیامی نیز با طرح شبهه ای و پس از ذکر مشکلات دبیرستان خیامی می گوید آیا مجوز به تأیید شورای عالی گسترش رسیده است و آیا مجوز موقتی است یا دائمی و می افزاید یقین دارم که دانشگاه به تأیید شورای گسترش نخواهد رسید و تبلیغاتی است .

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قاین در بخش پایانی جلسه دو خبر مربوط به أخذ مجوز و پیگیری أخذ مجوز در شورای گسترش آموزش عالی را از سایت نماینده شهرستان قرائت کرده و سپس در سخنانی احساسی و بدون اطلاع و توجه به انتظار شهروندان از خبرنگاران در پیگیری مطالبات شهرستان و شفاف سازی مسائل مطروحه از پوشش فضای جدید مطالبه گری رسانه ها انتقاد می کند و خواستار شکستن قلم خبرنگاران شهرستان می شود .

دراین نشست برخی شرکت کنندگان اظهار نظرهایی مطرح کردند که حاوی برخی دغدغه های سیاسی به جای طرح مطالبه واقعی جلسه و انتظار قریب پنج ماه شهروندان برای تأسیس دانشگاه فرهنگیان بود و برخی مسائل، مشکلات و کمبودها به شکلی بیان شد که گویا چهل سال کار و تلاش در منطقه بی ثمر بوده است در حالی که جا دارد مردم ولایت مدار و قانونمند قاینات که پیوسته به مدیریت های شهرستان اعتماد کرده اند اکنون از قریب بیست فرماندار و سرپرست فرمانداری بعنوان نمایندگان عالی دولت و اجرایی در شهرستان سئوال کنند؛ در حالی که همه امکانات، اعتبارات، استعدادها و ظرفیت های شهرستان با تمام اختیارات گسترده قانونی و اداری در اختیار شما بوده و هست چرا به مشکلات و مطالبات واقعی شهرستان توجه نشده و نمی شود؟

و آنهایی که تحمل شفافیت و اطلاع رسانی در شهرستان را ندارند باید بدانند که تمام سرمایه رسانه در شهرستان اعتماد مردمی است و شهروندان انتظارات و مطالبات خود را با اطمینان خاطر در اختیار خبرنگاران قرار می دهند و این عزیزان وظیفه خود می دانند با تمام توان این اعتماد عمومی را پاس داشته و همچنان زبان گویای شهروندان در انتقال همراه با امانت مسائل و مشکلاتشان باشند  . انشاء الله

 

گزارش:محمدرضا فرخی

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.