دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28417  |  
تاریخ انتشار : 9 آذر 1397 - 00:05
حجت الاسلام ماندگاری در یادواره 303 شهید شهرستان قاینات:
امروز موقع اختلاف و تسویه حساب سیاسی نیست/ اگر مجاهدت کنیم نیازی به بیگانگان نداریم
حجت الاسلام ماندگاری گفت:باید تلاش و مجاهدت کرد و امروز موقع اختلاف و تسویه حساب سیاسی نیست بلکه امروز نیاز به کار مجاهدانه است و اگر مجاهدت کنیم نیازی به بیگانگان نداریم.

به گزارش نسیم قائن ،  حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، رییس مؤسسه روایت سیره شهدا و کارشناس مسائل مذهبی در یادواره 303 شهید شهرستان قاین که شامگاه امشب در محل نیروگاه قدیم قاین برگزار شد  اظهار داشت: یادواره شهدا پذیرایی هایی دارد و پذیرایی اول یادواره شهدا حسرت است و هر کس که  جایگاه و مقام شهدا را باور کند که شهدا در نزد خداوند جاودان هستند و روزی می خورند و با انبیا هم نشینی دارند و خداوند خریدار شهداست و شهدا به بالاترین مقام رسیده اند با تمام وجود بر جایگاه شهدا حسرت می خورد.

 

وی ادامه داد:شهدا من و شما را به این مجلس دعوت کردند که با ما اتمام حجت کنند که موفقیت در همه زمینه‌ها و برای همه کس قابل تکرار است و و انسان های های موفق قابل تکرار هستند.

استاد حوزه های علمیه قم  افزود: امروز تمام عالم و دوست و دشمن باور دارند که دوران دفاع مقدس یکی از دوران‌های موفق انقلاب بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری ادامه داد:دشمنان ما که دیدند در عرصه جنگ نظامی نمی توانند به کشور ما ضربه بزنند به سمت جنگ نرم رفتند و قطع یقین جنگ نظامی در کشور ما تکرار نمی شود چرا که آمریکا و رژیم صهیونیستی  سیلی سختی از رزمندگان ما خوردند و دیگر جرات حمله نظامی به ایران را ندارد اما همچنان به دنبال جنگ روانی، جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی هستند.

وی ادامه داد: اگر این را باور کنیم که شهدا به عنوان مجاهدین فی سبیل الله موفق بودند باید  رموزموفقیت آنها را تکثیر کرد.

 

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا خاطرنشان کرد: شهدا خواستند که موفق شوند و خدا نیز به آن‌ها کمک کرد و در مجاهدت هسته‌ای، مجاهدت موشکی، مجاهدت نانو تکنولوژی و مجاهدت بیولوژیک خواستیم و خدا به ما کمک کرد اما برخی از جاها نخواستیم و خدا هم کمکی نکرد.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه می‌توانیم موفقیت‌های دوران دفاع مقدس را تکرار کنیم به شرط اینکه مجاهدت کنیم، اظهار کرد: مجاهدت سه کلمه تلاش حداکثری، همگانی و دائمی و فی سبیل الله است و امروز کشور نیاز به مجاهد دارد نه نیاز به مدیر، روحانی، صنعتگر و کشاورز تنبل! مملکت ما تنبل نمی‌خواهد و اگر مجاهدت کنیم نیازی به بیگانگان نداریم.

وی افزود: باید تلاش و مجاهدت کرد و امروز موقع اختلاف و تسویه حساب سیاسی نیست بلکه امروز نیاز به کار مجاهدانه است و اگر همه مجاهدت کنند، افتخارات دوران دفاع مقدس، افتخارات هسته‌ای و سلول‌های بنیادین تکرار می‌شود.

حجت الاسلام ماندگاری موفقیت جوانان مارا در عرصه های مختلف حاصل تلاش و مجاهدتشان دانست و گفت: تکنولوژی در جامعه را اروپایی ها و آمریکایی ها به مانداده اند بلکه این حاصل دسترنج جوانان ماست و در حال حاضر نیز به جای این که به غرب و شرق التماس کنیم که آنها چیزی به ما بدهند باید در مقابل خدا التماس کرد  تا خداوند بهترین ها رابه ما بدهد.

وی با اشاره به برد موشکی ایران گفت: امروز دوران جنگ تحمیلی نیست که کوچکترین امکانات را هم نداشتیم بلکه امروز بُرد موشک های جمهوری اسلامی ایران تا شعاع 2هزار کیلومتری را هم می زند و این افتخار است.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا دومین اتمام حجت  شهدا را مقاومت در مقابل مشکلات دانست و گفت:شهدای ما الگوی صبر و مقاومت بودند و در مقابل مشکلات صبوری می کردند .

وی سومین اتمام حجت شهدا را استقامت نام برد و گفت: به برکت استقامت و مقاومت جوانان این مرزو بوم  کشور ما دیگر جمهوری اسلامی 40 سال پیش نیست وامروز اسرائیل غاصب و آمریکا را نسبت به 40 سال گذشته 2 هزار کیلومتر عقب بردیم و در مرز اسراییل و آمریکا با آن‌ها می‌جنگیم.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری اذعان داشت: ملت ایران با مقاومت و مجاهدت خود به قدرت رسیده و به طور قطع آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به 40 سال گذشته ضعیف‌تر و ایران اسلامی قوی‌تر شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اشکالاتی دارد اما نباید هیچگونه نگرانی داشته باشیم، گفت: جمهوری اسلامی ایران 40 سال در مقابل ویروس‌های داخلی مانند منافقین مقاومت کرده و امروز مستحکم‌تر از گذشته روی پای خود ایستاده و با ویروس‌های بیرونی مانند تحریم‌ها و جنگ سخت مقابله کرده ولی نباید نگران بود چرا که با وجود تمام این ویروس‌های داخلی و خارجی روند پیشرفت انقلاب اسلامی متوقف نشده است.

رییس مؤسسه روایت سیره شهدا افزود: اگر می‌خواهیم مجاهدت، استقامت و مقاومت مردم زیاد باشد باید به آن‌ها بگوییم با خدا معامله کنید و با بهشت و قیامت خدا معاوضه و خود را مقاوم کنید.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی رئیس ستاد برگزاری یادواره سرداران و ۳۰۳ شهید شهرستان و امام جمعه‌  قاین نیز در این یادواره گفت:شهدا بر همه‌ اعمال ما ناظر هستند و یقینا هم اکنون در مجلس ما حاضر و ناظر هستند.

وی افزود: باید چنین مجالسی مکتب آموزش شهادت باشد گرچه که جنگ نظامی و سخت به پایان رسیده، ولی جنگ نرم و جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی هنوز ادامه دارد.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.