دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 28331  |  
تاریخ انتشار : 5 آبا 1397 - 13:49
دبیر هیأت کبدی خراسان‌جنوبی از قهرمانی شهرستان قاینات در نخستین دوره مسابقات قهرمانی کبدی نوجوانان استان خبر داد و گفت: برترین‌ کبدی‌کاران دختر و پسر خراسان‌جنوبی در المپیاد استعدادهای نخبه ایران هنرنمایی می‌کنند.

به گزارش نسیم قائن ، علیرضا چاجی دبیر هیأت کبدی خراسان‌جنوبی  اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات قهرمانی کبدی خراسان‌جنوبی در راستای شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه ورزشی به میزبانی شهرستان قاین برگزار شد.

وی افزود: در این ماراتن استانی ۱۳۰ کبدی‌کار دختر و پسر رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۵ سال در قالب ۱۰ تیم از شهرستان‌های بیرجند، خوسف، خور، زیرکوه، قاینات، نیمبلوک و نوغاب حاجی‌آباد قاین به رقابت پرداختند.

 دبیر هیأت کبدی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در بخش نوجوانان پسر مسابقات کبدی استان تیم نوغاب قاینات بر سکوی نخست رقابت‌ها ایستاد، بیرجند به نایب‌قهرمانی دست یافت، تیم‌های اعزامی خور خوسف و نیمبلوک قاینات نیز مقام سوم مشترک را از آن خود کردند.

چاجی یادآور شد: در نخستین دوره مسابقات قهرمانی کبدی بانوان نوجوان خراسان‌جنوبی شهرستان قاینات سکونشین رقابت‌ها شد، بیرجند در جایگاه دوم ایستاد و تیم خور خوسف مقام سوم رقابت‌ها را به دست آورد.

وی با بیان اینکه این رویدار ورزشی در قالب نخستین دوره المپیاد نخبه‌های برترین‌ کبدی‌کاران نوجوانان دختر و پسر خراسان‌جنوبی رخ داد، خاطرنشان کرد: مربیان استعدادیاب کبدی استان با بهره‌گیری از مؤلفه‌های اعلام‌شده فدراسیون ۴۰ ورزشکار امیدآفرین را انتخاب و در اردوهای تمرینی برای اعزام به مسابقات کشوری آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

دبیر هیأت کبدی خراسان‌جنوبی گفت: در مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات قهرمانی و انتخابی اعزام به المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با حضور رئیس، معاونین و کارکنان اداره ورزش و جوانان قاینات، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و جمعی از مسؤولان ورزشی و اداری استان از تیم‌های برتر با حکم و کاپ قهرمانی تجلیل به عمل آمد.

چاجی متذکر شد: برترین‌ کبدی‌کاران پسر خراسان‌جنوبی اول آبان ماه برای شرکت در المپیاد استعدادهای نخبه کشور راهی قم می‌شوند و بهترین تیم کبدی دختران نوجوان استان نیز نهم آبان ماه در شهر تبریز مرکز آذربایجان شرقی هماورد نخبه‌های ایران می‌شوند.

وی افزود: به‌منظور آمادگی هرچه بیشتر تیم‌های کبدی دختر و پسر نوجوان خراسان‌جنوبی در ماراتن ملی کشور دیدارهای تدارکاتی با برترین‌های کبدی استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان‌رضوی انجام خواهد شد.

فارس

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.